کد خبر:203262
پ
عباس تابش-رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف ‏کنندگان و تولیدکنندگان
رییس سازمان حمایت:

کمبود تایر در هفته پیش رو برطرف می‌شود/ تعیین نرخ هر پاکت سیمان در مصالح فروشی‌ها 

رییس سازمان حمایت از رفع مشکل تایر در کشور در هفته پیش رو خبر داد.

رییس سازمان حمایت از رفع مشکل تایر در کشور در هفته پیش رو خبر داد.

 

*** رفع مشکل کمبود تایر در هفته پیش رو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس تابش در جریان سفر به گیلان در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در زمینه تایر ، انباشت کالا برای تایر های وارداتی در گمرک را داشتیم که با مصوبه ستاد اقتصادی دولت در حال ترخیص است، اظهار کرد:

از سوی دیگر با نهایی شدن قیمت تایر تولید داخل که در سامانه بارگذاری شده و رشد ۱۰ درصدی تولید از روز شنبه (فردا) در تامین تایر کشور مشکلی نخواهیم داشت.

ماشین های باری نیز در سامانه مربوطه بارگذاری شده و با حواله راهداری لاستیک با نرخ مصوب به آنها عرضه می شود تابتوانیم مدیریت عرضه و تقاضا را داشته باشیم و اگر عاملان عرضه لاستیک قیمت مصوب را رعایت نکنند عاملیت آنها ابطال خواهد شد و افراد جایگزین معرفی می‌شوند.

 

*** تشکیل ۵۶۴ پرونده کلان در سازمان حمایت

 

رییس سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشور از تشکیل ۵۶۴ پرونده کلان به ارزش افزون بر ۲۳ هزار میلیارد تومان در چهار ماه نخست امسال در ستاد سازمان حمایت از حقوق تولید کنندکان و مصرف کنندگان خبر داد.

وی این پرونده ها را پرونده های متعدد صنفی و تولیدی مربوط به بخش هایی مانند فولاد و پتروشیمی عنوان و تصریح کرد: این پرونده ها فقط پرونده های کلان هستند یعنی این پرونده ها با ارزش یک میلیارد تا ۱۵ میلیارد تومان هستند.

 

*** تعیین نرخ هر پاکت سیمان در مصالح فروشی ها 

 

تابش با اشاره به تعیین نرخ قیمت سیمان افزود:

در مصالح فروشی ها باید هر پاکت سیمان تیپ دو ۵۰ کیلویی پاکتی، ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شود که عرضه بالاتر از این میزان بر اساس توافق که با بنگاه ها و انجمن مربوطه در صورت گزارش تخلف بازرسان عاملیت آنها ابطال و عامل جایگزین معرفی می شود .

برای پروژه های عمرانی و انبوه سازان نیز مقرر شد سیمان تیپ ۲ فله با معرفی نامه رسمی هر تن با قیمت ۲۲۰ هزار تومان تحویل صاحبان پروژه ها شود.

 

رپیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره افزایش قیمت های لوازم ارتباطی همچون رایانه و تلفن همراه گفت:

بحث گرانی با گرانفروشی متفاوت است؛ گرانی پدیده ای است که بدلیل مسایل مختلف همچون نوسانات نرخ ارز ایجاد می شود که وقتی نرخ ارز افزایش یابد ،بدنبال آن کالا هم گران می‌شود.

 

وی وظیفه سازمان حمایت از مصرف کنندگان را نظارت بر جلوگیری از گرانفروشی و بالاتر از درصد سود مجاز عنوان و تصریح کرد:

کامپیوتر و تلفن همراه نیز جزو کالاهای مشمول ضوابط هیات تعیین تثبیت قیمت است اما مشمول ضوابط قیمت گذاری تثبیتی نیست به این معنا که شکایت محور است و اگر شکایتی شود با ضوابط هیات تعیین تثبیت قیمت تطبیق می دهیم اگرآن چیزی که ارایه می شود خارج از ضوابط باشد ،با آن برخورد می‌کنیم.

 

*** تامین گوشت و مرغ در بازار گیلان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در پایان با بیان اینکه دغدغه‌ای درباره تامین و قیمت مرغ داشتیم، بیان کرد:

با بازدید سرزده از بازار رشت مشخص شد که درباره مرغ قیمت‌های مصوب رعایت می‌شود و مشکلی در تامین نیز نداشتیم ِ ضمن آنکه گوشت قرمز هم با قیمت متوسط کشوری در بازار موجود بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول