کد خبر:203448
پ
وزارت صمت بدون سرپرست
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

اداره وزارت صنعت بر عهده چه کسی است؟

پس از عدم رای اعتماد مجلس به مدرس خیابانی برای تصدی گری وزارت صنعت این سوال مطرح است که امورات جاری این وزارتخانه چگونه اداره می‌شود؟

پس از عدم رای اعتماد مجلس به مدرس خیابانی برای تصدی‌گری وزارت صنعت این سوال مطرح است که امورات جاری این وزارتخانه چگونه اداره می‌شود؟

 

*** عدم رأی اعتماد به مدرس خیابانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هفته ای که گذشت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت و برنامه‌های حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را بررسی و در نهایت پس از شنیدن نظرات موافقان و مخالفان رأی‌گیری کردند.

که با ۱۴۰ رأی مخالف، ۱۰۴ رأی موافق و ۱۰ رأی ممتنع ازمجموع ۲۵۴ آرای مأخوذه با حضور حسین مدرس خیابانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت مخالفت شد.

با عدم رأی اعتماد مجلس به مدرس خیابانی برای سکانداری وزارت صمت، رییس جمهور باید از رهبر معظم انقلاب جهت معرفی وزیر جدید به مجلس حکم حکومتی بگیرد، چرا که رییس جمهور فرصت سه ماه خود را از دست داده و دیگر نمی‌تواند سرپرست جدیدی را معرفی کند.

 

*** مقصر اصلی نابسامانی در وزارت صنعت

 

در حال حاضر هنوز فردی به عنوان گزینه پیشنهادی به مجلس برای وزارت صمت معرفی نشده و به نوعی وزارت صمت بدون سرپرست و وزیر برای اداره امور مانده است.

شاید دولت می‌خواهد بلاتکلیفی وزارت صنعت را به گردن مجلس بیاندازد اما باید این نکته را مدنظر قرار داد که رئیس جمهور می‌توانست دراین سه ماه قانونی گزینه‌های خود را به مجلس معرفی و در نهایت وضعیت سکانداری وزارت صنعت را مشخص کند.

در نهایت رئیس جمهور ۲۲ مرداد ماه که مهلت سه ماه به اتمام رسید، مدرس خیابانی را بدون حضور خود برای کسب رأی اعتماد راهی مجلس کرد.

 

*** وضعیت بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، هم‌اکنون وزارت صمت که با چالش‌های جدی بازار در انواع کالا از جمله قیمت مواد غذایی، خودرو، کالاهای مصرفی، مواد اولیه تولیدکنندگان و صادارت و واردات روبه رو است بدون وزیر مانده و همه دستورات معطل امضاء وزیر جدید است.

اگر این موضوع ادامه داشته باشد بازار کالاها آنهم دراین شرایط شاهد بی سامانی بیشتر خواهد شد و کسی هم پاسخگو نیست.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید