کد خبر:201069
پ
عدم انتشار آمارهای تجارت خارجی گمرک، صدای مرکز پژوهشها را هم درآورد
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

اعلام نحوه استفاده از ارز صادراتی و رفع تعهد ارزی از سوی گمرک

گمرک، جزئیات اجرایی شدن تبصره ۱ بسته سیاستی درباره نحوه برگشت ارز صادراتی سال ۹۹ و رفع تعهدات ایفا نشده در سامانه جامع تجارت را اعلام کرد.

گمرک، جزئیات اجرایی شدن تبصره ۱ بسته سیاستی درباره نحوه برگشت ارز صادراتی سال ۹۹ و رفع تعهدات ایفا نشده در سامانه جامع تجارت را اعلام کرد.

 

*** نحوه استفاده از ارز صادراتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گمرک در مورد اجرایی شدن تبصره ۱ بند ۱ بسته سیاستی نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات سال ۹۹ و رفع تعهدات ایفا نشده سال‌های ۹۷ و ۹۸ در سامانه جامع تجارت جزئیاتی را اعلام کرد و بر اساس اعلام گمرک، در فرآیند ثبت پرونده ، ثبت ‌سفارش سامانه جامع تجارت، امکان انتخاب محل تأمین ارز از محل صادرات خود ذیل نوع عملیات ارزی بانکی فراهم شده است و تنها کاربرانی که دارای مجوز تولیدی بوده و دارای پروانه صادراتی سال ۹۸ و بعد از آن باشند، امکان استفاده از محل تأمین ارز از محل صادرات خود را دارند.

 

*** تأمین ارز از محل صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کاربرانی که قبلا محل تأمین ارز از محل صادرات را استفاده کرده و قصد استفاده از صادرات خود را دارند بایستی پرونده‌های خود را ویرایش کرده و محل تأمین ارز از محل صادرات خود را انتخاب کنند‌ و از این پس امکان انتخاب محل تأمین ارز از محل صادرات برای پرونده‌های جدید وجود نخواهد داشت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول