کد خبر:195254
پ
نادری
عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، تاکید کرد:

نباید افتضاح برجام درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین تکرار شود + فیلم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین فعلا در حد پیش‌نویس است و باید برای تصمیم‌گیری و تصویب مجلس ارائه شود، تاکید کرد، باید دقت شود افتضاح برجام درباره آن تکرار نشود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین فعلا در حد پیش‌نویس است و باید برای تصمیم‌گیری و تصویب مجلس ارائه شود، تاکید کرد، باید دقت شود افتضاح برجام درباره آن تکرار نشود.

 

*** اصل نه شرقی نه غربی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، احمد نادری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین، اظهار داشت:

بین شرق و غرب تفاوتی وجود ندارد و اشعار انقلاب ایران نیز همیشه نه شرقی و نه غربی بود به چیزی که ما باید در داخل درنظر بگیریم همین شعار است اتفاق خاصی در محاسبات دنیا نیافتاده است.

 

وی در ادامه تصریح کرد:

ما خواستار یک موضع استقلال هستیم که در واقع فلسفه انقلاب ایران بود و این هدف نیز محقق کردیم، لذا قرارداد ایران و چین باید در ذیل این مهم تلقی شود و اگر قرار است ما امتیازاتی به چین بدهیم، این موضوع باید در مجلس تصویب شود.

 

نادری در ادامه خاطرنشان کرد:

این تعابیر آقای ظریف و دوستان وزیر خارجه، نهایی نشده و در مرحله پیش نویس قرار دارد و باید از این مرحله خارج و در مجلس پیرامون آن تصمیم‌گیری شود اما نباید افتضاح برجام به بار بیاید و این چیزی است که ما در مجلس به آن حساسیت ویژه‌ای داریم.

 

*** قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین در راستای منافع کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان تصریح کرد:

ما به عنوان یک موجودیت دولت ملتی در واقع باید منافع ملی را دنبال کنیم منافع ملت ما اگر در ارتباط با چه محقق شود، در ارتباط با هر کشوری به جز موجودیت محض و پلید رژیم صهیونیستی، ما می توانیم آن را محقق کنیم البته منوط به یک سری قوانینی که ما در قانون اساسی کشور داریم.

جنجال‌های در حاشیه قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین اتفاق افتاده را یکسری جنجال زودرس می دانند که بعد سیاسی دارند و کار غرب گراها است در واقع یک سری جوسازی رسانه‌ای انجام می‌دهند و مأموریت آنها این است که به هر نحوه ایران را زیر سلطه خودشان قرار دهند.

 

توجه:

این خبر متعلق به تاریخ ۷ مرداد ماه ساعت ۱۰ می‌باشد که برای اطلاع‌رسانی بیشتر مورد بازنشر قرار گرفته است.

 

 

در پایان می‌توانید ویدئوی مصاحبه عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را مشاهده نمایید:

 

ofv’chvd wkuj

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید