خبرنگار :
پ
مصباحی مقدم پاسخ داد:

عامل رشد جهشی اقتصاد ایران چیست؟ + فیلم

مصباحی مقدم عامل رشد جهشی اقتصاد ایران را تشریح کرد.

 

*** عامل رشد جهشی اقتصاد ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آیت‌الله غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری ضمن تأکید بر استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار داشت:

یکی از مبانی پیشرفت جمهوری اسلامی در اقتصاد مقاومتی شرکت‌های دانش‌بنیان هستند؛ اصولاً این شرکت‌ها دانش و علم را به کالا و سرمایه تبدیل می‌کنند و این محصول تجاری‌سازی می‌شود.

قیمت محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان چندین و چند برابر قیمت محصولات غیرمتکی به دانش است و این حکایت از این دارد که اگر به این سمت حرکت کنیم یقیناً ارزش افزوده زیادی نصیب تولیدکنندگان و ملت ایران خواهد شد.

وی در ادامه افزود: می‌توان به جای صادرات مواد خام مانند نفت، سنگ، پتروشیمی و غیره، این محصولات را به فرآورده‌های محصولات دانش‌بنیان تبدیل کرد و از این طریق ارزش افزایی چند برابری برای کشور ایجاد کرد؛ به این وسیله اقتصاد ایران نیز به صورت جهشی رشد خواهد کرد.

 

اقتصاد ایران

 

*** ضرورت نظارت و مطالبه‌گری مجلس در رفع موانع کسب و کار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با اشاره به اینکه قوانین خوبی در این حوزه وجود دارد، اظهار داشت:

قانون‌گذار این قوانین را در حمایت از تولید و فضای کسب و کار به تصویب رسانده ولی مهم اجرای این قوانین است.

برای اجرای این قوانین نباید مانع‌تراشی شود و البته مجلس نیز باید با نظارت دقیق کند در مواقعی که این قانون اجرا نمی‌شود مطالبه‌گری کند تا موانع کسب و کار کاهش پیدا کند و تولید مورد حمایت قرار بگیرد.

 

در پایان می‌توانید ویدیو این مصاحبه را مشاهده نمایید:

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید