کد خبر:195255
پ
میراشرفی
ریس کل گمرک ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع، خبر داد

ضمانت‌نامه‌های صندوق ضمانت صادرات پذیرفته می‌شود/ گمرک، بانک مرکزی و خزانه هماهنگ شدند + فیلم

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به هماهنگی ایجاد شده بین سه بخش گمرک، بانک مرکزی و خزانه، از پذیرش ضمانتنامه‌های صندوق ضمانت صادرات، توسط سازمان متبوعش خبر داد.

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به هماهنگی ایجاد شده بین سه بخش گمرک، بانک مرکزی و خزانه، از پذیرش ضمانت‌نامه‌های صندوق ضمانت صادرات، توسط سازمان متبوعش خبر داد.

 

*** پیگیری مشکل صادرکنندگان از رئیس کل گمرک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش در جلسه‌ای که وزیر اقتصاد حضور داشت، رئیس کل گمرک از رفع مشکلات و پذیرش ضمانتنامه‌های صندوق ضمانت صادرات خبر داده بود.

اما برخی فعالان این حوزه در تماس‌ها و پیام‌هایی که برای خبرگزاری صنایع ارسال کرده بودند، گلایه داشتند ذی حساب گمرک همچنان ضمانتنامه‌های صندوق‌ضمانت صادرات ایران را نمی‌پذیرد و آن را منوط به پذیرش بانک مرکزی و مشروط به دارا بودن برخی شرایط می‌کند که در عمل، معنی آن نپذیرفتن این ضمانت‌نامه‌ها است.

این موضوع باعث شد، خبرنگار خبرگزاری صنایع در گفتگوی اختصاصی که با رئیس کل گمرک داشت، این موضوع و گلایه‌های دریافتی را با ایشان و کسب تکلیف کند که بالاخره، گمرک ضمانتنامه‌های صندوق ضمانت صادرات را می‌پذیرد یا خیر.

 

*** پذیرش ضمانت‌نامه‌های صندوق ضمانت صادرات

 

مهدی میراشرفی در پاسخ به این سوال که آیا گمرک بالاخره ضمانت‌نامه‌های‌صندوق ضمانت صادرات را می پذیرد یا خیر، اظهار داشت:

به صورت شفاف باید عرض کنم، قبل از آن جلسه که شما به آن اشاره داشتید، گمرک ایران اقدامات عملیاتی در این خصوص را آغاز کرده بود و با جدیت در حال پیگیری آن بود.

در ادامه این پیگیری‌ها، با اقداماتی که از سوی بانک مرکزی و خزانه به جهت ذیحسابی انجام شد، در واقع این هماهنگی بین سه بخش گمرک، بانک مرکزی و خزانه ایجاد شد و عملا این ضمانت‌نامه‌های صندوق ضمانت صادرات مورد پذیرش قرار گرفت.

 

*** اعلام پذیرش ضمانت‌نامه‌ها به اتاق ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کل گمرک ایران در پایان، اضافه و خاطرنشان کرد:

گمرک ایران بعد از هماهنگی‌های صورت گرفته، به طور رسمی به اتاق بازرگانی ایران نامه زد که گمرک ضمانتنامه‌های صادره توسط صندوق‌ضمانت صادرات را می پذیرد.

و بنده از همین تریبون اعلام می‌کنم، اگر فعالان این حوزه مراجعه داشتند و ضمانت‌نامه‌های آن‌ها مورد پذیرش همکاران بنده در گمرک قرار نگرفت، به ما مراجعه و اطلاع دهند تا ما بلافاصله رسیدگی کنیم.

 

توجه:

این خبر متعلق به تاریخ ۷ مرداد ماه در ساعت ۰۹:۳۰ می‌باشد که برای اطلاع رسانی بیشتر مورد بازنشر قرار گرفته است.

 

در پایان می‌توانید، ویدئوی مصاحبه اختصاصی خبرنگار خبرگزاری صنایع با رئیس کل گمرک پیرامون پذیرش ضمانتنامه‌های صندوق ضمانت صادرات از سوی گمرک را ملاحظه نمایید:

 

 

 انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید