کد خبر:197431
پ
افزایش تولید ۲۲ کالای منتخب صنعتی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افزایش تولید ۲۲ کالای منتخب صنعتی در ۳ ماهه اول سال ۹۹

در سه ماهه اول سال ۹۹ از میان ۳۶ کالای منتخب صنعتی ۲۲ کالا با افزایش تولید مواجه بوده است.

در سه ماهه اول سال ۹۹ از میان ۳۶ کالای منتخب صنعتی ۲۲ کالا با افزایش تولید مواجه بوده است.

 

*** افزایش تولید ۲۲ کالای منتخب

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در سه ماهه اول سال جاری ۲۰۰٫۱ هزار دستگاه انواع سواری‌تولید شد که با توجه به‌تولید ۱۸۴٫۶ هزار دستگاه در سه ماهه اول ۱۳۹۸، در این حوزه با افزایش‌تولید ۸٫۴ درصدی مواجه بودیم.

همچنین در زمینه‎تولید وانت ۱۵ هزار و ۹۴۳ دستگاه در سه ماهه اولسال ۹۹ تولید شد و میزان‌تولید در سه ماهه اول سال گذشته ۱۲ هزار و ۹۷۵ دستگاه بوده که افزایش‌تولید ۲۲٫۹ درصدی داشته است و در زمینه‌تولید کمباین و تراکتور نیز به ترتیب افزایش‌تولید ۵٫۷ و ۱٫۵ درصدی داشته‌ایم.

در سه ماهه اول سال جاری، ۹۳ دستگاه کمباین و ۴۳۵۰ دستگاه تراکتورتولید شد و رقم‌تولید کمباین و تراکتور در مدت مشابه سال پیش به ترتیب ۸۸ و ۴۲۸۴ دستگاه بوده است، و در حوزه‎تولید داروی انسانی نیز در سه ماهه اول سال جاری ۱۰٫۱ میلیارد عدد و در مدت مشابه سال پیش ۹٫۵ میلیارد عددتولید شد که افزایش ۶٫۸ درصدی داشته است.

 

*** افزایش ۳۰٫۱ درصدی تولید لاستیک خودرو

 

در زمینه تولید پودر شوینده نیز افزایش ۸٫۷ درصدی داشته‌ایم، میزان تولید این کالای منتخب صنعتی در سه ماهه سال جاری ۱۵۱٫۶ هزار تن و در مدت مشابه سال پیش ۱۳۹٫۴ هزار تن بوده است و در زمینه‌تولید لاستیک خودرو، نئوپان و فیبر نیز به ترتیب افزایش تولید ۳۰٫۱،۲۰٫۹ و ۰٫۲ درصد افزایش تولید بوده است.

در سه ماهه سال جاری ۶۲٫۷ هزارتن لاستیک خودرو، ۲۱۲ هزار متر مکعب نئوپان و ۳۲۰٫۳ هزار متر مکعب فیبرتولید شد که این رقم در مدت مشابه سال ۹۸ به ترتیب ۴۸٫۲ هزارتن لاستیک خودرو، ۱۷۵٫۳ هزار متر مکعب نئوپان و ۳۱۹٫۶ هزار متر مکعب فیبر بوده است.

در زمینهتولید روغن صنعتی و موتور تصفیه اول نیز در سه ماهه اول سال جاری رشد تولید ۳ درصدی داشته‌ایم و رقم‌تولید این حوزه در این مدت ۱۳۱٫۷ هزار تن و در مدت مشابه سال جاری ۱۲۷٫۸ هزار تن بوده است.

در حوزه پتروشیمی باتولید ۱۵٫۲۶ میلیون تن در ۳ ماه نخست سال جاری و با احتساب‌تولید ۱۴٫۲۹ میلیون تن در مدت مشابه سال جاری افزایش‌تولید ۶٫۸ درصدی را تجربه کردیم.

در بخش‌تولید الیاف اکریلیک و نخ سیستم پنبه‌های و ترکیبی الیاف مصنوعی نیز به ترتیب ۱۱۳٫۲ و ۱۲٫۴ درصد افزایش‌تولید بوده است، در ۳ ماهه سال جاری حدود ۱٫۶ هزارتن الیاف اکریلیک و ۵۶ هزار تن نخ سیستم پنبه‌ای و ترکیبی الیاف مصنوعی‌تولید شد که رقمتولید این دو کالا در سه ماهه اول سال ۹۸ به ترتیب ۰٫۸ هزارتن و ۴۹٫۸ هزارتن بوده است.

 

*** افزایش تولید تلویزیون و تولید ماشین لباسشویی

 

در زمینه تولید انواع تلویزیون، یخچال و فریزر و ماشین لباسشویی نیز به ترتیب افزایش تولید ۴۹٫۴،۷٫۹ و ۱۱۵٫۱ درصدی داشته‌ایم، بر این اساس در سه ماهه اول سال جاری به ترتیب ۲۱۰٫۲ هزار دستگاه انواع تلویزیون، ۳۲۸٫۵ هزار دستگاه انواع یخچال فریزر و ۲۰۷٫۴ هزار دستگاه انواع ماشین لباسشویی‌تولید شد که رقم تولید در مدت مشابه سال پیش به ترتیب ۱۴۰٫۷ هزار دستگاه انواع تلویزیون، ۳۰۴٫۶ هزار دستگاه انواع یخچال و فریزر و ۹۶٫۴ هزار دستگاه ماشین لباسشویی بوده است.

در حوزه تولید فولاد خام و محصولات فولادی نیز به ترتیب با تولید ۶۹۶۹٫۹ هزارتن فولاد خام و ۵۴۸۵ هزارتن محصولات فولادی در سه ماهه سال جاری افزایش‌تولید به ترتیب ۸٫۵ درصدی و ۱٫۸ درصدی داشته‌ایم، میزان‌تولید فولاد خام و محصولات فولادی در سه ماهه ۱۳۹۸ به ترتیب ۶۴۲۶٫۸ هزارتن و ۵۳۸۸٫۶ هزارتن بوده است.

 

*** افزایش ۱۰ درصدی تولید سیمان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در زمینه‌تولید سیمان نیز افزایش‌تولید ۱۰ درصدی داشته‌ایم و میزان‌تولید سیمان در ۳ ماهه سال جاری ۱۶ میلیون و ۳۵۳ هزارتن و در سه ماهه سال پیش ۱۴ میلیون و ۸۶۸ هزارتن بوده است.

در حوزه‌تولید کاتد مس، شمش آلومینیوم و آلومینا نیز به ترتیب افزایش‌تولید ۲٫۱،۴۶٫۳ و ۲٫۳ درصدی داشته ایم.

در سه ماهه سال ۹۹ تولید کاتد مس ۶۹٫۶ هزارتن، تولید شمش آلومینیوم ۹۵ هزار تن وتولید آلومینا ۶۲٫۸ هزار تن بوده است که این رقم در مدت مشابه سال پیش به ترتیب ۶۸٫۲ هزار تن کاتد مس، ۶۵ هزارتن شمش آلومینیوم و ۶۱٫۴ هزارتن آلومینا بوده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول