کد خبر:196626
پ
واحدهای تملک شده
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خبر داد

پیشنهاد بازگشت واحدهای تولیدی تملیکی به مالکان قبلی

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از پیشنهاد بازگشت واحدهای تولیدی تملیکی به مالکان قبلی خبر داد.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از پیشنهاد بازگشت واحدهای تولیدی تملیکی به مالکان قبلی خبر داد.

 

*** عزم جدی برای بازگشایی واحدهای تعطیل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، میثم زالی در هفتادمین جلسه دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به نام جهش تولید، اظهار داشت:  

در جلسه اخیر دبیرخانه ستاد تسهیل به پیشنهاد بانک ملی موضوع استرداد واحدهای تملک شده به مالکان قبلی با اخذ ۵ درصد از اصل، سود و خسارت با نرخ سود شورای پول و اعتبار تا تاریخ اقاله با اعطای یک سال تنفس با تقسیط ۷ ساله بررسی و مقرر شد این پیشنهاد در جلسه آینده ستاد، مطرح و در مورد آن تصمیم گیری شود.

این در حالی است که متاسفانه واحدهای تولیدی زیادی توسط بانک‌ها تملک و بعضا تعطیل شده است.

این ستاد به استناد تکلیف قانونی مندرج در ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید، عزم جدی برای بازگشایی واحدهای تعطیل داشته و از تمام ظرفیت ‌های قانونی خود برای این موضوع استفاده خواهد کرد.

از دستگاه‌های نظارتی به خصوص سازمان بازرسی کل کشور درخواست می‌شود در اجرای فرامین مقام معظم رهبری از هر اقدامی که منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی می‌شود با جدیت جلوگیری نموده تا کشور بتواند از ظرفیت این واحدها در تولید و اشتغال بهره‌مند گردد.

 

*** تملک ۴۸۶ واحد تولیدی توسط بانک ملی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در پایان پیرامون حمایت سازمان بازرسی کل کشور از مصوبات ستاد و کارگروه‌های استانی، اظهار کرد:

با حمایت سازمان بازرسی کل کشور هیچ دستگاهی نباید به بهانه ورود این سازمان و یا سایر نهادهای نظارتی از اجرای مصوبات خودداری نماید که به موجب قانون، مصوبات صادره برای همه مخاطبین لازم الاجرا است.

 

هفتادمین جلسه دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور و دومین جلسه با موضوع بررسی آخرین وضعیت ۴۸۶ واحدهای تولیدی تملک شده توسط بانک ملی برگزار شد.

در این جلسه نماینده بانک ملی با استقبال از عملکرد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای ورود به موضوع واحدهای تملک شده، گفت:

اقدام ستاد برای ورود به این موضوع قابل تقدیر بوده و بانک ملی نیز تمام تلاش خود را برای تعیین تکلیف سریع تر این واحدها به کار خواهد بست.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید