کد خبر:196843
پ
قرارگاه جهش تولید
در جلسه قرارگاه جهش تولید اعلام شد

مصوبه ویژه قرارگاه جهش تولید برای ترخیص لاستیک از گمرکات

در جلسه قرارگاه جهش تولید مقرر شد به منظور تنظیم بازار لاستیک و تامین نیاز بازار، گمرک به فوریت نسبت به ترخیص موجودی لاستیک گمرکات اقدام کند.

در جلسه قرارگاه جهش تولید مقرر شد به منظور تنظیم بازار لاستیک و تامین نیاز بازار، گمرک به فوریت نسبت به ترخیص موجودی لاستیک گمرکات اقدام کند.

 

*** ترخیص لاستیک از گمرکات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جلسه قرارگاه جهش تولید با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان دستگاه‌های نظارتی عضو ستاد برگزار شد که در آن، مقرر شد به منظور تنظیم بازار لاستیک و تامین نیاز بازار، گمرک جمهوری اسلامی ایران به فوریت نسبت به ترخیص موجودی لاستیک گمرکات اقدام کند.

همچنین در این جلسه مقرر شد تا ارز مورد نیاز مواد اولیه تولید لاستیک تامین شده و در عین حال برنامه ریزی ویژه ای برای جذب سرمایه گذاران و‌ تولیدکنندگان داخلی به منظور تولید لاستیک سنگین صورت گیرد.
بر این اساس وزارت صمت با اعلام فراخوانی به تولیدکنندگان لاستیک سنگین در این جلسه، اعلام کرد که آن دسته از سرمایه گذارانی که متقاضی تولید لاستیک سنگین در کشور هستند، علاوه بر دریافت زمین رایگان در شهرک های صنعتی، از تسهیلات ریالی تبصره ۱۸ برخوردار شده و منابع ارزی مورد نیاز آنها نیز تامین خواهد شد.
همچنین در قرارگاه جهش تولید مصوب شد تا تولیدکنندگان فعلی تایر سنگین با اجرای طرح های توسعه ای خود، در اولویت حمایتهای ریالی و ارزی برای اجرای طرح های توسعه ای قرار گیرند.
 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید