کد خبر:196480
پ
پروانه بهره‌برداری
رییس مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

صدور بیش از ۴۰۰ پروانه بهره‌برداری شرکت دانش‌بنیان

رییس مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از صدور بیش از ۴۰۰ پروانه بهره‌برداری شرکت دانش‌بنیان با فعالیت‌های منطبق با محیط زیست خبر داد.

رییس مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از صدور بیش از ۴۰۰ پروانه بهره‌برداری شرکت دانش‌بنیان با فعالیت‌های منطبق با محیط زیست خبر داد.

 

*** رده‌های زیست‌محیطی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید محمد صاحبکار خراسانی با اشاره به قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و همچنین مصوبه ضوابط استقرار واحدهای صنایع پیشرفته و شرکت‌های دانش‌بنیان مصوب هیئت‌وزیران در سال ۹۴، اظهار کرد:

بر اساس مصوبه هیئت ‌وزیران و با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت‌های دانش‌بنیان طبق ماده (۸) قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان مجاز هستند در محدوده شهر تهران و دیگر شهرها مستقر شوند و با رعایت رده‌های زیست‌محیطی ذکر شده در پیوست مصوبه فوق نسبت به دریافت جواز تأسیس و پروانه بهره‌برداری اقدام کنند.

این رده‌های زیست‌محیطی ۷ گانه مبنای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان خواهند بود، هرچه رده زیست‌محیطی فعالیت شرکت از رده ۱ به سمت رده ۷ سوق پیدا کند، باید میزان فاصله این شرکت از محدوده شهری، افزایش یابد.

 

*** صدور پروانه بهره‌برداری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پایان با اشاره‌ به آمار دریافت جواز تأسیس و پروانه بهره‌برداری توسط شرکت‌های دانش‌بنیان، بیان کرد:

از سال ۹۴ تاکنون ۵۷۰ تقاضای پروانه بهره‌برداری به مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان ارسال شده که بیش از ۴۰۰ تقاضا مورد تائید قرار گرفته است.

از کل درخواست‌های ارائه شده،  ۲۴۱ درخواست مربوط به استقرار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و قانونی بوده است، علاوه بر آن ۱۵۴ درخواست برای پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد، ۸۶ درخواست برای کاربری‌های صنعتی و کارگاهی، ۱۸ درخواست مربوط به مکان‌های صنعتی مجاز داخل یا خارج محدوده مصوب شهری و روستایی و مابقی درخواست‌ها مربوط به سایر نواحی بوده است.

شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با مراجعه به سامانه  reg.daneshbonyan.ir، اطلاعات لازم را تکمیل کنند و کارگزاران مربوطه پس از بررسی، نامه‌ای مبنی بر معرفی شرکت برای دریافت مجوزهای لازم به وزارت صمت و سازمان حفاظت از محیط‌زیست استان مورد نظر ارسال خواهند کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

کلید مقابل را فعال کنید