کد خبر:196619
پ
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس فاصله خود تا ارتفاع ۲ میلیون واحد را کم کرد

شاخص بورس در بازار سرمایه با ثبت رشد ۵۷ هزار واحدی در ارتفاع یک ‌میلیون و ۹۶۱ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص بورس در بازار سرمایه با ثبت رشد ۵۷ هزار واحدی در ارتفاع یک ‌میلیون و ۹۶۱ هزار واحد قرار گرفت.

 

*** شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان داد و ستدهای بازار سرمایه بیش از ۱۰ میلیارد و ۵۵۳ میلیون سهم و حق‌ تقدم به ‌ارزشی بالغ بر ۱۷ هزار و ۴۰۹ میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۱۰۸ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵۷ هزار و ۲۴۰ واحدی، در ارتفاع یک‌ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۵۶۴ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در ۱۱ مردادماه به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های بانک صادرات، پالایش نفت بندرعبارس و بانک تجارت با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه روز مثبتی را پشت ‌سر گذاشتند به ‌طوری که شاخص قیمت وزنی ــ ارزشی ۱۵۰۵۳ واحد، کل (هم‌وزن) ۱۰۸۶۹ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۷۱۳۶ واحد، آزاد شناور ۶۸۷۶۱ واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ‌ترتیب ۳۶۰۰۴ و ۱۳۹۴۸۴ واحد رشد کردند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۹۳۵ میلیون ورقه به ‌ارزش ۶ هزار و ۱۹۷ میلیارد تومان در ۶۳۷ هزار و ۳۰۹ نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۵۹ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰ هزار و ۲۸۲ واحد قرار گرفت.

 

*** بیشترین اثر مثبت و منفی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی مارون، سرمایه‌گذاری مسکن تهران و پالایش نفت شیراز بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند

 

wkhdu
انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید