کد خبر:196680
پ
حمیدرضا عظیمیان
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تلاش فولاد مبارکه برای تأمین حداکثری نیاز بازار و ثبات قیمت‌ها

مدیرعامل فولاد مبارکه گزارشی از تلاش مجموعه برای تأمین حداکثری نیاز بازار و ثبات قیمت‌ها در چهار ماهه نخست سال ۹۹ به رییس جمهوری ارائه داد.

مدیرعامل فولاد مبارکه گزارشی از تلاش مجموعه برای تأمین حداکثری نیاز بازار و ثبات قیمت‌ها در چهار ماهه نخست سال ۹۹ به رییس جمهوری ارائه داد.

 

*** تلاش فولاد برای تامین بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمیدرضا عظیمیان به همراه جمعی از مدیران فولادی کشور ضمن دیدار با رییس جمهوری، گزارش مبسوطی از روند تولید و دستاوردهای این شرکت در چهارماهه نخست سال ۹۹ و تلاش‌های صورت گرفته در فولاد مبارکه برای تأمین حداکثری نیاز بازار داخل و ثبات قیمت‌ها ارائه کرد.

رییس جمهور با قدردانی از تلاش همۀ فعالان در دو بخش فولاد و پتروشیمی، اظهار داشت:

محصولات همه حلقه‌های زنجیره فولاد و حتی پتروشیمی کشور در دولت، تقریبا دو برابر شده است و در این دو بخش از خام‌فروشی جدا شده‌ایم.

 

وی تولیدکنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد را سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی و صادرات کشور دانست و گفت:

خوداتکایی و دستاوردهای این دو بخش صنعتی کشور تحولی بزرگ در این دو عرصه ایجاد کرده است.

روحانی از سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیارد دلاری برای پیشبرد گام دوم توسعه در بخش پتروشیمی خبر داد و افزود:

۸ میلیارد دلار هم تاکنون برای جهش سوم که در  سال ۱۴۰۳ به نتیجه می‌رسد، سرمایه‌گذاری کرده‌ایم که دو بخش به ‌موقع ارز خود را برگردانده‌اند و اگر دولت افتخار می‌کند که در برابر آمریکا، تحریم و فشار خارجی ایستاده است، این ایستادگی در سایه کمک و تلاش همه تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان مخصوصا در زنجیره فولاد و پتروشیمی امکان‌پذیر شده است.

 

وی با بیان اینکه شرکت‌های فولاد و پتروشیمی بار سنگینی در زمینۀ تولید و همچنین صادرات غیرنفتی بر دوش دارند، گفت:

خوشبختانه محصولات تولیدی ما از نظر کیفیت قابل‌ رقابت در بازار جهانی است و اگر کیفیت محصول مطلوب نباشد، نمی‌توانیم در بازار با سایر تولیدکنندگان رقابت کنیم.

 

*** تکمیل زنجیرۀ تولید محصولات پتروشیمی تا مصرف نهایی

 

روحانی بر  تکمیل بودن زنجیرۀ تولید تأکید کرد و گفت:

در روند تولید محصول تا مصرف نهایی، زنجیره  تولید باید کامل باشد. خوشبختانه در بخش اعظم محصولات بخش پتروشیمی و فولاد در کشور بی‌نیاز شده‌ایم و روی پای خود ایستاده‌ایم و خوداتکایی و خودکفایی از دستاوردهای مهم این تولیدات ارزشمند در کشور بوده است.

 

رییس‌جمهوری با اشاره به ضرورت جلوگیری از خام‌فروشی در محصولات تولیدی کشور، گفت

در پتروشیمی و فولاد از خام‌فروشی جدا شده و به ارزش افزوده رسیده‌ایم و این امر می‌تواند موجب رونق اشتغال و توسعۀ صنایع پایین‌دستی شود.

 

روحانی دو برابر شدن میزان تولید محصولات پتروشیمی و فولادی در هفت سال گذشته را نتیجه اقدامات ارزشمند و هنر بزرگ تولیدگران، متخصصان، کارشناسان و کارگران کشور برشمرد و اظهار داشت:

این افزایش تولید تحول بزرگی در صنایع فولاد و پتروشیمی کشور ایجاد کرده است، از همه تولیدکنندگان و تلاش‌گرانی که در شرایط سخت تحریم و فشار اقتصادی دشمن و شیوع ویروس کرونا برای توسعه کشور و افزایش تولید تلاش کردند، سپاسگزارم.

 

*** ایستادگی در برابر فشار اقتصادی

 

رییس‌جمهور با بیان اینکه همه مردم در این مدت به سهم خود در مقابل فشار اقتصادی دشمن ایستادگی کرده‌اند، گفت:

تولیدگران رزمندگانِ این میدان بودند و صنعت فولاد و پتروشیمی در خط مقدم قرار داشتند که توانستیم در مقابل دشمن ایستادگی کنیم و مردم مطلع باشند که اگر دولت به ایستادگی در برابر تحریم و فشار خارجی افتخار می‌کند، این ایستادگی منوط به تلاش همه مردم، تولیدکنندگان، متخصصان، کارگران، سرمایه‌گذاران و صادرکنندگان است.

 

روحانی با بیان اینکه تلاش و کوشش برای توسعه کشور و جهش تولید در سال

۹۹ و سال آینده هم ادامه خواهد داشت، افزود:

با افتتاح طرح‌های جدید در بخش‌های پتروشیمی و فولاد طی هفته‌ها و ماه‌های آینده شاهد روند حرکت بزرگ توسعۀ کشور و جهش تولید خواهیم بود.

 

وی پیرامون اقدامات خوب انجام‌شده در دولت در زمینه آب، افزود:

رساندن آب دریا به فلات قاره از برنامه‌های مهم این دولت است که صنعت فولاد در این زمینه پیش‌قدم بوده است، دولت با امید به تلاش همه تولیدگران، به تعهدات خود پایبند است، به مدیران شرکت‌های تولیدی پتروشیمی و فولاد حاضر در این نشست توصیه کرد هرجا بین منافع بنگاه و مصالح کشور دوراهی ایجاد می‌شود، منافع کشور را در اولویت قرار دهند.

 

 رییس جمهوری خطاب به مدیران شرکت‌های پتروشیمی و فولاد، گفت:

در تولید محصولات خود نیازمندی‌های داخلی را به گونه‌ای تامین کنید که هم علامت نادرست به بازار ارز داده نشود و هم بازار داخلی را تحت تأثیر قرار ندهد.

 

*** اعضا حاضر در این نشست

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان این نشست دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد و مدیران عامل شرکت‌های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، ذوب‌آهن اصفهان، گل‌گهر، چادرملو و جمعی از فعالان صنایع پتروشیمی در آن حضور داشتند.

 

 

wkhdu

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید