کد خبر:196531
پ
کلامی
دبیر کارگروه تنظیم بازار:

ابلاغ عوارض صادرات ۴۰۰ تومانی تخم مرغ به گمرک

دبیر کارگروه تنظیم بازار در بخشنامه‌ای، عوارض صادراتی تخم مرغ به میزان هر کیلوگرم ۴۰۰۰ ریال تا پایان مرداد ۹۹ اعلام کرد.

دبیر کارگروه تنظیم بازار در بخشنامه‌ای، عوارض صادراتی تخم مرغ به میزان هر کیلوگرم ۴۰۰۰ ریال تا پایان مرداد ۹۹ اعلام کرد.

 

***  بخشنامه عوارض صادرات تخم مرغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بخشنامه‌ محمدرضا کلامی آمده است:

با عنایت به ابلاغیه شماره ۶۰/۹۲۳۳۴ مورخ ۹۹/۴/۱۴ در خصوص برقراری ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ تا برگشت آرامش به بازار تخم مرغ مطابق مصوبه جلسه ۹۶ تنظیم بازار کشور لطفا دستور فرمایید با توجه به تصمیمات جلسه مورخ ۹۹/۴/۲۴ کمیته رصد و پایش تنظیم بازار تخم‌مرغ و از آنجایی که نرخ تخم مرغ در مرغداری در حال حاضر در محدوده قیمت مصوب می‌باشد نسبت به رفع ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ و اجازه صادرات از این تاریخ در چارچوب ضوابط و بر اساس عوارض پیشنهادی به شرح ذیل اقدام فرمایند.

با عنایت به قیمت دلاری صادرات هر کیلوگرم تخم مرغ و از آنجاییکه نوسانات افزایشی غیر متعارف نرخ دلار موجب خروج غیرمتعارف این کالا می‌گردد میزان عوارض صادراتی هر کیلوگرم تخم مرغ معادل ۲۵ درصد ارزش ریالی میانگین موزون نرخ دلار در سامانه سناریت در روز صادرات تعیین می‌گردد و در جهت تسهیل و تسریع در انجام صادرات برای مردادماه سال ۹۹ به ازاء هر کیلوگرم ۴۰۰۰ ریال ثبت اقدام گردد.

بدیهی است از ابتدا شهریورماه گمرک مکلف می‌باشد با اخذ متوسط نرخ میانگین موزون دلار از سامانه سناریت بانک مرکزی نسبت به محاسبه عوارض و اخذ آن اقدام نماید و کلیه صادر کنندگان مکلف به برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور مطابق ضوابط ابلاغی بانک مرکزی می‌باشند.

 

*** سقف میزان صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سقف میزان صادرات ماهانه تخم‌مرغ معادل میانگین صادرات ۴ ماه اخیر حداکثر ۸۵۰۰ تن در ماه می‌باشد و مقادیر مازاد بر این عدد با کنترل قیمت‌های بازار داخلی و مشروط به رعایت قیمت مصوب درب مرغداری در چارچوب بند ۴ تصمیمات جلسه ۹۹/۴/۲۴ کمیته رصد و پایش بر عهده اتحادیه مرکزی مرغداران میهن و یا مجوز اتحادیه مذکور خواهد بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید