کد خبر:196311
پ
سجاد غرقی
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران:

سرکوب قیمت مواد اولیه معدنی در بازار، نابودی اقتصاد معدن را تسریع می‌کند

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است سرکوب قیمت مواد اولیه معدنی در بازار، نابودی اقتصاد معدن را تسریع می‌کند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است سرکوب قیمت مواد اولیه معدنی در بازار، نابودی اقتصاد معدن را تسریع می‌کند.

 

*** قیمت مواد اولیه 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سجاد غرقی در خصوص وضع عوارض و ممنوعیت‌های صادراتی، اظهار داشت:

در حالی که مواد اولیه معدنی در بازار داخل با سرکوب قیمت‌ها مواجه شده ‌است، نابودی اقتصاد معدن در ایران را تسریع می‌کند.

قیمت مواد اولیه معدنی در بازار داخل، تا ۵۰ درصد قیمت صادراتی آن به فروش می‌رود و این وضعیت، به تعطیلی بیشتر بنگاه‌ها و معادن کوچک و متوسط خواهد انجامید.

ساختار فنی و اقتصادی بخش معدن به گونه‌ای است که در برابر تحریم‌ها و اتفاقاتی مانند شیوع ویروس کرونا، کمتر آسیب‌پذیر است، در حالی که این بخش از اقتصاد کشور از وضع انواع ممنوعیت‌ها و تعیین عوارض صادراتی، لطمات جدی دیده‌است، به همین منظور حدود ۲۰۰ معدن دارای پروانه بهره‌برداری تعطیل شده‌اند.

 

*** اقتصاد بنگاه‌های کوچک و متوسط معدنی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در پایان پیرامون اقتصاد بنگاه‌های کوچک و متوسط معدنی در کشور، اظهار کرد:

 بسیار شکننده شده از این رو، دولتمردان باید مراقب باشند که وارد آوردن هرگونه تلنگری به این بخش، صدمات سختی را برای بخش‌خصوصی معدن و صنایع معدنی به همراه خواهد داشت.

شرکت‌های فولادی در کشور از قدرت بالایی برخوردارند و رقابت ناموزونی را بر شرکت‌های کوچک و متوسط بخش‌خصوصی تحمیل کرده‌اند و حاضر نیستند امتیاز مواد اولیه ارزان را از دست دهند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید