کد خبر:195810
پ
پروتکل بهداشتی برگزاری نمایشگاه‌ها ابلاغ شد
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

واکنش مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی نسبت به اظهارات فرمانده ستاد مقابله با کرونا

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی به اظهارات فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا مبنی بر ممنوعیت برگزاری هر نوع نمایشگاه و تجمعات در تهران تا پایان هفته آینده واکنش نشان داد.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی نسبت به اظهارات فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا مبنی بر ممنوعیت برگزاری هر نوع نمایشگاه و تجمعات در تهران تا پایان هفته آینده واکنش نشان داد.

 

*** هزینه‌های گزاف برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نمایشگاه‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهمن حسین زاده در واکنش به اظهارات علیرضا زالی مبنی بر ممنوعیت برگزاری هرگونه نمایشگاه، اظهار داشت:

ما نمی‌خواهیم به صورت هیجانی تصمیم‌گیری کنیم و کاملا مطیع ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و تاکنون نامه‌ای برای عدم برگزاری نمایشگاه به دستمان نرسیده است.

متاسفانه این ویروس همه گیر شده ولی ما نمی‌توانیم چرخ اقتصاد و صنعت و اصناف را متوقف کنیم. خود وزارت بهداشت و مسوولین کشور و کل دنیا هم به این مسئله اذعان دارند.

ما باید پروتکل‌هایی در این ارتباط تنظیم کنیم و با رعایت کردن این پروتکل‌ها بتوانیم با این ویرووس مبارزه کنیم و فعالیت خود را هم همچنان ادامه دهیم به همین منظور ما ۴ پروتکل نوشتیم که با حضور پزشکان،‌ هلال احمر، مسوولین و متخصصین حوزه صنعت نمایشگاه این پروتکل‌ها تدوین شده است.

این پروتکل‌ها شامل پروتکل غرفه سازی، پروتکل بازدیدکنندگان، پروتکل مشارکت‌کنندگان و پروتکل سایت داران است.

این پروتکل‌ها را به وزارت بهداشت فرستادیم که متخصصین وزارت بهداشت این پروتکل‌ها را بررسی کردند و در تیرماه به تایید وزارت بهداشت رسیده است و معاون بهداشت وزیر بهداشت این پروتکل‌ها را به کل کشور ابلاغ کردند و به بنده هم نامه زدند که به کل نمایشگاه‌های کشور پروتکل‌ها را اعلام کنم.

 

مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی جمهوری اسلامی در ادامه اضافه کرد:

در نمایشگاهی که قرار است برگزار شود ما ۶۵ هکتار فضا داریم که ۱۳ و نیم هکتار آن فضای سبز است.

۴۰ سالن داریم که ورود و خروج هر سالنی را گیت گذاشته‌ایم و ضدعفونی کننده‌های دست را در دسترس قرار داده‌ایم و از لحظه ورود افرادی که وارد نمایشگاه می‌شوند تب سنجی می‌شوند باید ماسک داشته باشند.

همزمان با برگزاری هر نمایشگاه فضا را مجددا ضدعفونی می‌کنیم. اجرای این پروتکل‌ها میلیاردها تومان برای ما هزینه داشته است.

 

*** پروتکل‌های بهداشتی نمایشگاه‌ها

 

وی در خصوص نحوه برگزاری نمایشگاه‌ها در دوران شیوع ویروس کرونا، نصریح کرد:

سالن‌های نمایشگاه استاندارد هستند و ارتفاع سالن‌های ما بیش از ۷ متر است و فضا بسیار بزرگ است.

از سوی کارگروه امنیتی و اجتماعی ستاد کرونا تایید شد که نمایشگاه‌های تخصصی با حضور افراد متخصص و بدون حضور افراد عادی برگزار شود. همزمان با برگزاری نمایشگاه پخش آنلاین از طریق شبکه‌های مجازی و شبکه‌های تلویزیونی را داریم.

تاکنون سه نمایشگاه برگزار کردیم که کل بازدیدکنندگان ما ۶۰۰ نفر هم نشده است و فقط متخصصین با کارت دعوت آمدند.

متاسفانه یکی از خبرنگاران صدا و سیما با شیطنت در مصاحبه ای با فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا از برگزاری نمایشگاه با ۶۰۰ غرفه خبر داده بود این در حالی است که در هیچکدام از نمایشگاه‌های ما این تعداد غرفه نداشته‌ایم.

یک نمایشگاه به نام ایران کلین و مواد ضدعفونی و بهداشتی داریم که در کل۱۳۰ الی ۱۵۰ شرکت برای ۱۶ هزار مترمربع غرفه دارند که اگر این تعداد شرکت را بر ۱۶ هزار متر مربع فضا تقسیم کنیم هر شرکتی ۱۰۶ متر فضا برای غرفه خود دارد و فاصله ها رعایت می شود در حالی که فاصله اجتماعی بین افراد ۲ متر در نظر گرفته شده است.

نمایشگاه مانند بازار سرپوشیده نیست و اصلا تجمع اتفاق نمی‌افتد. ما کاملا نظارت داریم.

حتی بازدیدکننده ها از تعداد کادر ما کمتر هستند.

 

حسین زاده در ادامه بیان داشت:

از ۱۵۰ شرکت اگر به طور میانگین هر شرکت دو غرفه دار داشته باشد ۳۰۰ نفر در سالن‌ها حضور دارند که اگر ۷۰۰ نفر هم بازدیدکننده داشته باشند حدود هزار بازدیدکننده در طول ۴ روز به نمایشگاه مراجعه می کنند.

اگر یک سالن ما ۶ هزار متر باشد برای هر نفر حداقل ۲۰ متر فاصله گذاری وجود دارد البته بازدیدکننده ای هم وجود ندارد در روزهای عادی هم بازدید کننده عادی از نمایشگاه های تخصصی ما وجود نداشتند. نمایشگاه های ما مانند نمایشگاه های بهاره نیست که جمعیت زیادی به آن مراجعه کنند و تنها تعداد محدودی از متخصصین با کارت دعوت می آیند و ورود مردم عادی را ممنوع کردیم.

این در حالی است که بازار تهران یا پاساژها در این یک هفته با وجود محدودیت‌های کرونایی تعطیل نشده است.

 

*** ضرورت برگزاری نمایشگاه‌ها در سال جهش تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی جمهوری اسلامی در پایان، اظهار داشت:

در سال جهش تولید ما به تولیدکنندگان رونق می‌دهیم اگر ما نمایشگاه را تعطیل کنیم، رونق تولید به خطر میافتد.

چه کسی می‌خواهد زحمات صنعت را در سال جهش تولید نشان دهد و بتواند رونق اقتصادی ایجاد کند.

ضمن اینکه باید گفت در نمایشگاه هیچ همایش و سمیناری برگزار نمی‌شود و تنها درحد تبادل دانش و تکنولوژی است.

امسال اولین نمایشگاه در ۲۴ خرداد ماه جاری با عنوان جهش تولید و دستاوردهای مبارزه با کرونا برگزار شد.

نزدیک به ۱۹۰ شرکت در این نمایشگاه حضور داشتند و عمدتا شرکت های دانش بنیان بودند.

اگر یادتان باشد یک زمانی در ابتدای شیوع کرونا حتی لباس گان مخصوص کادر درمان بخش کرونا را نداشتیم که خوشبختانه توسط شرکت‌های دانش‌بنیان تولید شد و این نمایشگاه برای نشان دادن تلاش‌های این شرکت‌ها ضمن ادای احترام به کادر درمان بود.

 

ofv’chvd wkuj

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید