کد خبر:195791
پ
مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت
سرپرست وزارت صنعت:

هدف‌گذاری برای داخلی‌سازی ۳٫۲ میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات صنعت و معدن

سرپرست وزارت صنعت از هدف‌گذاری برای داخلی‌سازی ۳٫۲ میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت و معدن کشور در سال ۹۹ خبر داد.

سرپرست وزارت صنعت از هدف‌گذاری برای داخلی‌سازی ۳٫۲ میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت و معدن کشور در سال ۹۹ خبر داد.

 

*** بومی‌سازی مهمترین دستور کار و ماموریت وزارت صمت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین مدرس خیابانی در جلسه پایش طرح‌های صنعتی و معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امسال هیچ ماموریت و پروژه‌ای بدون توجه به ساخت داخلی وجود ندارد، اظهار داشت:

مهمترین ماموریت وزارت صنعت، معدن و تجارت توجه ویژه به ساخت داخل در تمامی پروژه‌های مرتبط با جهش تولید است و تمامی برنامه‎‌ها، ذیل محور ساخت داخل، طراحی و بازنگری شده‌اند.

 

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه افزود:

بر این اساس امسال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ایمیدرو، بالغ بر یک میلیارد دلار برنامه برای داخلی‌سازی قطعات طراحی و بر روی اجرای آنها تمرکز کرده است.

در این میان همه تلاش ما آن است که رگه‌های وابستگی را از بخش‌های مختلف صنعت و معدن کشور جدا کرده و بند ناف وابستگی به خارج را از صنایع جدا کنیم.

 

*** داخلی‌سازی ۳٫۲ میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان خاطرنشان کرد:

خودکفایی‌های صنعتی و معدنی می‌تواند پیش‌زمینه و پشتوانه‌ای برای مذاکرات سیاسی باشد و بر این اساس تمام تلاش ما آن است که وابستگی صنایع را در درجه اول به حداقل کاهش داده و در مرحله بعد، به طور کامل قطع نماییم. به همین دلیل امسال برنامه داخلی‌سازی برای ۳٫۲ میلیارد دلار قطعات ارزبر در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی طراحی شده است.

از معاونت‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته شده تا برنامه‌های مرتبط با داخلی‌سازی را با قدرت و قوت پیگیری کرده و به صورت مرتبط ضمن پایش، گزارش‌های مرتبط با آن را ارایه نایند.

ofv’chvd wkuj

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید