کد خبر:195567
پ
بانک مرکزی
روابط عمومی بانک مرکزی

فروش ۴۴ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی/ زمان مرحله دهم فروش

روابط عمومی بانک مرکزی از فروش ۴۴ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی خبر داد.

روابط عمومی بانک مرکزی از فروش ۴۴ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی خبر داد.

 

*** حراج اوراق بدهی دولتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، روابط عمومی بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی را اعلام و از فروش ۴۴ هزار میلیارد طی این حراج و همچنین فروش این اوراق از طریق بورس درهفته جاری خبر داد.

در نهمین مرحله از این حراج اوراق بدهی دولتی، ۱۰ بانک و صندوق سرمایه‌گذاری سفارش‌های خود را در مجموع به ارزش ۷۳.۷ هزار میلیارد ریال ثبت کردند، که از این میان وزارت امور اقتصادی و دارایی با فروش ۱۱.۸ هزار میلیارد ریال اوراق اراد ۴۱ با نرخ بازده تا سررسید ۱۸.۹ درصد، ۲۸۵ میلیارد ریال اوراق اراد ۴۲ با نرخ بازده تا سررسید ۱۹.۹ درصد و ۴۷۰ میلیارد ریال اوراق اراد ۴۳ با نرخ بازده تا سررسید ۲۰.۷ درصد در مجموع ۱۲.۶ هزارمیلیارد ریال موافقت کرد.

به علاوه، سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی در فرآیند خارج از حراج و از طریق بورس، حدود ۴.۴ هزار میلیارد ریال اوراق اراد ۴۰ را با نرخ بازده تا سررسید ۲۰.۹ درصد و همچنین ۱۷.۳ هزار میلیارد ریال اوراق اراد ۴۱، ۶ هزار میلیارد ریال اوراق اراد ۴۲ و ۳.۸ هزار میلیارد ریال اوراق اراد ۴۳ را در نرخ‌های کشف شده در حراج خریداری کردند.

 

*** مرحله دهم فروش

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر این اساس درمجموع، ۴۴ هزارمیلیارد ریال اوراق ‌بدهی دولت در ۷ مرداد ماه توسط بانک‌ها، نهادهای مالی و سایر سرمایه‌گذاران خریداری شد.

طبق اطلاع کارگزاری بانک مرکزی مرحله دهم حراج اوراق بدهی دولتی جهت فروش به بانک‌ها، موسسات اعتباری غیربانکی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های بیمه‌ای و شرکت‌های تأمین سرمایه،  روز سه‌شنبه ۱۴ مردادماه ۱۳۹۹ اجرا می شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شش =

کلید مقابل را فعال کنید