کد خبر:195550
پ
محمود-محمودزاده-۱
معاون وزیر راه و شهرسازی:

ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای ۳ دهک پایین

معاون وزیر راه و شهرسازی از ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای دهک‌های ۱ تا ۳ طی دو سال خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای دهک‌های ۱ تا ۳ طی دو سال خبر داد.

 

*** ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمود محمودزاده در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی با سازمان بسیج مستضعفان در زمینه محرومیت‌زدایی در کشور برگزار شد، از تولید ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور برای دهک‌های یک تا ۳ خبر داد.

 

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان این مطلب، افزود:

در قالب طرح‌های تولید مسکن، تفاهم‌نامه همکاری با سازمان بسیج مستضفعان به امضا رسیده است که یکی از محورهای این تفاهم‌نامه احداث مسکن برای محرومان و دهک‌های یک تا ۳ درآمدی است.

با توجه به اینکه مسکن سهم عمده‌ای را در سبد خانوار به خود اختصاص داده است و در عین حال برای رفع دغدغه‌های وزارت راه و شهرسازی در زمینه تامین مسکن اقشار یک تا ۳ که اقشار کم درآمدی به شمار می‌روند و توان تامین مسکن موردنیاز خود را ندارند، این تفاهم‌نامه به امضا می‌رسد که یکی از محورهایش مسکن است.

طرح اقدام ملی مسکن که بخشی از برنامه‌های سیاست‌گذاری شده برای آن به مرحله عملیاتی رسیده است ساخت مسکن را برای دهک‌های میان درآمدی؛ ۴ تا ۷ را در برنامه قرار داده است که عملا دهک‌های یک تا ۳ را شامل نمی‌شود.

 

محمودزاده پیرامون جزئیات این تفاهم‌نامه، گفت:

برای تامین مسکن کم‌درآمدها تفاهم‌نامه‌های مشترکی را با تمامی دستگاه‌های حمایتی از جمله بسیج مستضفعان، بهزیستی، خیرین مسکن‌ساز، بنیاد مستضعفان، آستان قدس رضوی و… به امضا رسانده‌ایم تا نقش بیشتری را برای تامین مسکن ایفا کنیم.

در خصوص تفاهم با سازمان بسیج مستضفعان مقرر شده تا ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) طی دو سال احداث شود و در احداث این واحدهای مسکونی از توان مالی، فنی و مهندسی بسیج بهره گرفته خواهد شد.

تلاش خواهیم کرد تا اقشار کم درآمدی با حداقل آورده در این طرح از خدمات دولت بهره‌مند شوند.

 

*** تفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی با بسیج مستضعفان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شده است تا همکاری بین وزارتخانه با سازمان بسیج مستضعفان در حوزه راه‌های روستایی و توسعه آنها، ساخت مسکن برای محرومان و دهک‌های ۱ تا ۳، ایجاد مجتمع‌های خدماتی بین راهی در محورهای استان‌های محروم، بازآفرینی شهری و سایر زمینه‌های فعالیت وزارت راه و شهرسازی، گسترش یابد.

این تفاهم‌نامه به امضای محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سردار سرتیپ سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفان رسید.

 

ofv’chvd wkuj

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید