کد خبر:194272
پ
ملکی برودتی
تولیدکننده صنایع برودتی و حرارتی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

دو اقدام پیشنهادی برای حمایت از تولیدکنندگان/ مشکلات اساسی پیش روی تولید

تولیدکننده صنایع برودتی و حرارتی ضمن برشمردن مشکلات اساسی پیش روی تولید داخل ، دو اقدام پیشنهادی برای حمایت از تولیدکنندگان را مطرح کرد.

تولیدکننده صنایع برودتی و حرارتی ضمن برشمردن مشکلات اساسی پیش روی تولید داخل ، دو اقدام پیشنهادی برای حمایت از تولیدکنندگان را مطرح کرد.

 

*** وظیفه دولت در قبال تولیدکننده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عزیر ملکی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری با اشاره به اهمیت جهش تولید، اظهار داشت:

حمایت از تولید کننده وظیفه دولت است چرا که تولیدکننده حامی دولت است.

دولت باید از تولیدکنندگان واحدهای تولیدی که در همه شرایط به فعالیت ادامه دادند و دست از تولید نکشیدند، حمایت کند.

 

*** مشکلات پیش روی تولید داخل

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت داخلی‌سازی، بیان داشت:

برخی واحدهای تولیدی هستند که در واحد مربوطه بخش تولیدی و بازرگانی را با هم دارند و در واقع تولید را برای بازرگانی آغاز کرده‌اند که نسبت میان این دو ۷۰ به ۳۰ است.

این واحدها ارتباطات و نقدینگی خوبی دارند و قادر هستند امتیازهایی که وزارت صنعت برای واحدهای تولیدی در نظر می‌گیرد را استفاده کنند.

دستگاه‌های ساخته‌شده را به کشور می‌آورند و با همین امر مانع تولید داخلی می‌شوند.

فعالیت آن‌ها به گونه‌ای است که تنها مواد اولیه وارد می‌کنند و در داخل مونتاژ می‌شود که این کار هیچ سودی برای تولید داخل ندارد.

در همین حال دستگاه‌های تولیدی آن‌ها خدمات پس از فروش ندارد که این موضوع به دلیل آن است که وقتی میان شرکت‌ها وارد کننده قطعات و شرکت‌های داخلی مشکلی پیش می‌آید و یا مشکل ارز پیش می آید، دستگاه‌های تولیدی بی‌فایده می‌ماند.

 

ملکی برودتی

 

*** ضرورت برقراری ثبات نسبی برای جهش تولید

 

ملکی در ادامه با ارائه راهکارهایی برای جهش تولید در شرایط تحریم‌ها، افزود:

مهم ترین کاری که باید انجام گیرد برقراری ثباتی نسبی در قیمت‌ها است، برای تولیدکننده قیمت دلار از اهمیت بالایی برخوردار نیست، اما این موضع مهم است که به تولیدکننده اعلام شود به طورمثال برای ۶ ماه اول سال برنامه‌ریزی کند.

اهمیت این موضوع به این دلیل است که در قراردادهایی که بسته می‌شود تقرببا ساخت دستگاه‌ها تقریبا یک تا دو ماه زمان می‌برد که با این شرایط نمی‌شود برنامه‌ریزی دقیقی انجام داد.

 

*** دو اقدام دولت برای حمایت از تولیدکننده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تولیدکننده صنایع برودتی و حرارتی در پایان با ارائه دو راهکار برای حمایت از تولیدکننده، اظهار داشت:

در مجموعه تولیدی مطبوع خود همیشه نقدینگی را حفظ کردیم و از صنعتی که در آن در حال انجام فعالیت هستیم خارج نمی‌شویم و مواد اولیه مورد نیاز را با قیمت مناسب تهیه می‌کنیم.

دولت اگر می‌خواهد قدمی برای صنعتگران بردارد باید به آن ها اعلام کند که تا مدت زمان مشخصی می‌توانید قرارد مربوطه را ببندید.

موضوع دوم که بسیار اهمیت دارد اخذ مجوز است که مراحل اخذ آن بسیار سخت است و دولت باید شرایطی را فراهم کند که روند اخذ مجوز تسهیل شود.

 

ofv’chvd wkuj

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید