کد خبر:194181
پ
واحد صنعتی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بهره‌برداری از ۲۸ هزار واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی

آمارهای سازمان صنایع کوچک حاکی از آن است که از ۲۸ هزار و ۶۳۶ واحد صنعتی خرد، کوچک، متوسط و بزرگ در کشور تا پایان فروردین‌ماه بهره‌برداری شده است.

آمارهای سازمان صنایع کوچک حاکی از آن است که از ۲۸ هزار و ۶۳۶ واحد صنعتی خرد، کوچک، متوسط و بزرگ در کشور تا پایان فروردین‌ماه بهره‌برداری شده است.

 

*** بررسی آمارهای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی آمارهای منتشره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران حاکی از بهره‌برداری از ۲۸ هزار و ۶۳۶ واحد صنعتی خرد، کوچک، متوسط و بزرگ در کشور تا پایان فروردین ‌ماه سال ۹۹ است.

این واحدهای صنعتی با مجموع سرمایه‌گذاری ۴۶۲ هزار و ۳۰۳ میلیارد تومانی به بهره‌برداری رسیده و زمینه اشتغال‌زایی ۸۸۵ هزار و ۷۴۰ نفر را فراهم کرده است.

از این تعداد، یک‌هزار و ۸۹۳ واحد خرد با اشتغال‌زایی ۹۸ هزار و ۳۱۶ نفر، ۲۳ هزار و  ۵۵۰ واحد کوچک با اشتغال‌زایی ۴۵۱ هزار و ۶۰۹ نفر، دو هزار و ۱۴۶ واحد با اشتغال‌زایی ۱۳۹ هزار و ۷۹ نفر و یک‌هزار و ۴۷ واحد با اشتغال‌زایی ۲۳۲ هزار و ۷۳۶ نفر بوده است.

 

*** بیشترین تعداد بهره‌برداری از واحدهای صنعتی

 

بیشترین تعداد واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده تا این تاریخ به ترتیب در بخش فلزی با ۱۲ هزار و هفت واحد، شیمیایی با ۱۰ هزار و ۱۲۵ واحد، غذایی و آشامیدنی با هفت هزار و ۷۹۱ واحد، کانی غیرفلزی با پنج هزار و ۲۹۲ واحد، سلولزی با سه هزار و ۳۵۱ واحد، خدماتی با سه هزار و ۱۲۷ واحد، نساجی با دو هزار و ۴۴۲ واحد و برق و الکترونیک با یک‌هزار و ۵۴۱ واحد بوده است.

همچنین در این مدت هفت هزار و ۵۳۰ واحد از واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده به دلیل کمبود نقدینگی، یک‌هزار و ۶۳۰ واحد به دلیل فقدان بازار، ۳۰۸ واحد به دلیل اختلاف شرکا، ۲۳۱ واحد به دلیل تامین نشدن مواد اولیه و ۱۲۲ واحد به دلیل نقصان ماشین‌آلات غیرفعال شده‌اند.

 

*** احیای یک‌هزار واحد صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این گزارش حاکی است از سال ۹۶ تا آذرماه ۹۸ تعداد سه هزار و ۹۰۶ واحد به بهره‌برداری رسیده غیرفعال شدند؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت برای احیای یک‌هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سال ۹۹ برنامه‌ریزی کرده که میزان اشتغال‌زایی این واحدها طبق برنامه ۲۷ هزار نفر است.

 

wkuj

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید