کد خبر:193383
پ
n00020219-b
مدیرعامل هلدینگ نیروی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص):

اجرای طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای منوط به حل مسائل اجتماعی است

مدیرعامل هلدینگ نیروی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با اشاره به اینکه تمام طرح های انتقال آب بین حوضه ای نیاز به اخذ مجوزهای ارزیابی زیست محیطی و شورای عالی آب دارد، اجرای این طرح‌ها را منوط به حل مسائل اجتماعی دانست.

مدیرعامل هلدینگ نیروی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به اینکه تمام طرح های انتقال آب بین حوضه ای نیاز به اخذ مجوزهای ارزیابی زیست محیطی و شورای عالی آب دارد، اجرای این طرح‌ها را منوط به حل مسائل اجتماعی دانست.

 

*** اجرای طرح‌های انتقال آب

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد رستمی با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

انجام طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای نیازمند طرح جامعی است که ملاحظات متعددی نظیر شرایط زیست محیطی، اجتماعی، رعایت عدالت در مبدأ و مقصد و… را می‌طلبد و وزارت نیرو متولی آن است.

در خصوص طرح‌های انتقال آب از حوضه زاینده رود و کارون بزرگ که استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، کرمان و یزد را تحت تأثیر قرار می‌دهد وزرات نیرو مطالعات جامع و کاملی انجام داده و در چندین مرحله آن را به روز رسانی کرده است.

در چهلمین جلسه شورای عالی آب که در آبان سال گذشته برگزار شد نحوه تأمین و تخصیص آب شرب استان‌های مورد نظر مشخص شد اما برای اجرایی شدن آنها، نیاز به اخذ مجوزهای زیست محیطی و اجتماعی پروژه‌ها می‌باشد که توسط وزارت نیرو در دست پیگیری است.

 

*** رسالت قرارگاه خاتم

 

مدیرعامل هلدینگ نیروی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در پایان، بیان داشت:

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) بنا بر رسالت مردم داری خود این اطمینان را به مردم شریف استان‌های مورد نظر می‌دهد که اجرای طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای که به عهده این نهاد گذاشته می‌شود در شرایطی عملیاتی می‌شود که مجوزهای لازم زیست محیطی، اجتماعی و تخصیصی آن توسط مجموعه‌های ذیربط صادر شده باشد و تبعات آن به حداقل رسیده باشد.

 

*** راهکار ایجاد توازن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است با توجه به عدم توازن بارش‌ها در اقلیم کشور، انتقال بین حوضه‌ای آب یکی از راهکارهای ایجاد این توازن است که از سوی وزارت نیرو دنبال می‌شود و در این راستا برخی طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای در کشور اجرا شده و در حال بهره برداری است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید