کد خبر:191755
پ
نمایشگاه تخصصی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی
با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی گشایش یافت

سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین آلات وابسته با حضور بیش از ۶۰ شرکت داخلی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی گشایش یافت.

سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین آلات وابسته با حضور بیش از ۶۰ شرکت داخلی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی گشایش یافت.

*** نمایشگاه تخصصی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی

به گزارش خبرگزاری صنایع، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تخصصی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی، معاون امور صنایع وزارت صنعت و  مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.

در این نمایشگاه بیش از ۶۰ شرکت داخلی تولیدات خود را که شامل انواع کاغذ، مقوا و ماشین‌آلات تولید، به نمایش گذاشتند.

گفتنی است به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بازدید از این نمایشگاه تنها برای متخصصین با ارائه کارت دعوت است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفتگویی با تاکید بر اینکه در شرایط بیماری کرونا، تمامی فعالیت‌های اقتصادی و تجاری کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برقرار است، اظهار داشت:

نمایشگاه‌های تخصصی، محلی برای نمایش توانمندی‌ها و بهم‌رسانی این توانمندی‌ها به نیازمندی‌ها در سطح داخلی و خارجی است.

*** برپایی نمایشگاه‌ها؛ توسعه اقتصاد غیرنفتی

مهدی صادقی نیارکی در ادامه افزود:

حضور در نمایشگاه تخصصی، به معنی نمایش توانمندی‌هایی است که هم می‌تواند برطرف کننده نیازمندی‌های داخلی باشد و هم با هدایت در کانال صادرات، منجر به توسعه صادرات و ارزآوری قابل توجه برای کشور می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری یک نمایشگاه تخصصی، از آن منظر که موجب بهم‌رسانی نیازمندی‌ها و توانمندی‌ها می‌شود، موجب انتفاع ذینفعان آن، در بخش تولید، عرضه و مصرف می‌شود، اظهار داشت:

باید از فرصت برگزاری نمایشگاه برای رسیدن به توسعه صادرات غیر نفتی بهره ببریم، چرا که در شرایطی که بسیاری از کشورهای پیشرو به واسطه ویروس کرونا دچار رکود، افت تولید و کاهش تجارت شدند، ما می‌توانیم با توسعه بازارهای صادراتی خود و وفور تولیداتمان، بازارهای مصرف کشورهای همسایه و اطرافمان را تامین کالا کنیم.

در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت‌های جهانی کالاها، تولید بیشتر محصولات در کشور توجیه اقتصادی دارد، بنابراین نباید این فرصت را برای کسب بازارهای جدید از دست بدهیم.

*** نمایشگاه‌ها و توسعه صادرات غیرنفتی

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزارت صنعت در پایان با تاکید بر اینکه باید از برپایی نمایشگاه‌های تخصصی حمایت کرد، تصریح کرد:

از آنجایی که تشکل‌ها و انجمن‌های بخش خصوصی حلقه واسط میان تولیدکنندگان و بازار مصرف هستند، باید حضوری قدرتمندانه و پررنگ در نمایشگاه‌های تخصصی داشته باشند تا بیش از پیش برای بازاریابی‌های جدید و توسعه صادرات غیرنفتی گام بردارند.

ببینید: نمایشگاه بین‌‌المللی بسته‌بندی و فرآوری صنعت چاپ

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید