اخبار برگزیده

کد خبر:190039
پ
دستمالچی
رییس انجمن تولیدکنندگان درب و پنجره در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

علت کاهش و افزایش قیمت مواد اولیه پی وی سی چیست؟

رییس انجمن تولیدکنندگان درب و پنجره با اشاره به عوامل افزایش قیمت مواد اولیه پی وی سی، کنترل و نظارت بیشتر را از جمله تمهیداتی دانست که دولت و دستگاه های نظارتی، برای پیشرفت کیفیت تولیدات داخلی باید به آن توجه داشته باشند.

رییس انجمن تولیدکنندگان درب و پنجره با اشاره به عوامل افزایش قیمت مواد اولیه پی وی سی، کنترل و نظارت بیشتر را از جمله تمهیداتی دانست که دولت و دستگاه های نظارتی، برای پیشرفت کیفیت تولیدات داخلی باید به آن توجه داشته باشند.

 

*** دلایل افزایش قیمت مواد اولیه

 

به گزارش صنایع، سید رضا اخوان دستمالچی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون دلایل افزایش قیمت مواد اولیه پی وی سی، اظهار داشت:

تحریم‌ها و کمبود تخصیص ارز به این صنایع باعث افزایش قیمت مواد اولیه پی وی سی و پروفیل شده است.

اداره استاندارد می‌گوید که ما تنها توان کنترل هزار کالا را داریم و امکانات ما بیش از این نیست که بتوانیم وارد محدوده‌های دیگر شویم و این عدم نظارت سبب آشفتگی قیمت و کیفیت می‌شود.

 

*** رقابت پروفیل‌های داخلی با پروفیل‌های وارداتی

 

وی در مورد میزان کیفیت پروفیل‌های داخلی افزود:

پروفیل‌های تولیدی ما می‌توانند با پروفیل‌های خارجی رقابت کنند ولی متاسفانه چون کنترلی بر تولید داخلی نیست، تولیدات ما کیفیت چندان خوبی ندارد.

 

*** تغییرات چشمگیر نرخ مواد اولیه

 

رییس انجمن تولید‌کنندگان درب و پنجره کشور در ادامه اضافه کرد:

معامله مواد اولیه دو ماه پیش در بورس ده هزار  تومان بود این درحالی است که اکنون ۲۰ هزار تومان معامله می‌شود؛ بعضی مواقع نیز حتی تا ۷۰ درصد بیشتر از قیمت  اعلام شده، به فروش می‌رسد.

 

اخوان دستمالچی

*** سهم دولت در سازماندهی به بازار 

 

دستمالچی در ادامه پیرامون مسئولیت دولت در برابر بازار پی وی سی، گفت:

یکی از معظلات بالا رفتن زیاد قیمت‌ها است؛ دولت باید مواد پتروشیمی که در داخل کشور تولید می‌شود را کنترل کند و مانع افزایش قیمت این محصولات شود.

 

*** پیش‌بینی شرایط آینده

 

به گزارش صنایع، رییس انجمن تولیدکنندگان درب و پنجره در پایان پیرامون برنامه‌های این انجمن، اظهار داشت:

 یکی از برنامه‌ریزی‌هایی که  قصد داشتیم در مجموعه عملیاتی کنیم، استفاده ازاین درب و پنجره‌ها در ساختمان‌های باز‌سازی شده بود، زیرا استفاده از این محصولات، میزان مصرف سوخت را کاهش می‌دهد و سبب استفاده بهینه از انرژی می‌شود.

اما اکنون به دلیل افزایش قیمت‌ها گمان نمی‌کنیم مردم قصد بازسازی منازل‌شان را داشته باشند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول