کد خبر:189909
پ
زمانی
عرضه‌کننده لوازم ساختمانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

اتحادیه لوازم ساختمانی هیچگونه بازدهی و نظارت قابل توجهی ندارد

عرضه‌کننده لوازم ساختمانی با اشاره به اینکه اتحادیه هیچگونه نظارت خاصی بر قیمت‌ها ندارد، از مسئولان دولتی و اتحادیه خواستار نظارت کارشناسی بر قیمت‌‌‌‌ها شد

عرضه‌کننده لوازم ساختمانی با اشاره به اینکه اتحادیه لوازم ساختمانی هیچگونه بازدهی و نظارت قابل توجهی بر قیمت‌ها ندارد، از مسئولان دولتی و اتحادیه خواستار نظارت مستمر و کارشناسی بر قیمت‌ها شد

 

*** تاثیر افزایش قیمت‌ها بر بازار

 

به گزارش صنایع، زمانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری با بیان اینکه واردکنندگان و تولیدکنندگان، قیمت اجناس را با توجه به هزینه‌ها بالا می‌برند، اظهار داشت:

ما به عنوان عرضه‌کننده و فروشنده کالاهای ساختمانی، وقتی کالایی را با چند برابر قیمت اصلی آن خریداری می‌کنیم، برای ارائه آن با مشکل مواجه می‌شویم و در عین حال مشتریان بسیاری نیز با این افزایش قیمت‌ها، خرید خود را انجام نمی‌دهند.
قیمت تمامی وسایل با توجه با نوسانات ارز دستخوش تغییرات می‌شود ولی با پایین آمدن قیمت ارز هیچ وسیله‌ای ارزان نمی‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد:
مشتریان نیز از طریق اینترنت به قیمت‌ها دسترسی دارند و از افزایش قیمت‌های بازار ناراضی و گله‌مند هستند.

در گذشته از طریق چک، خرید را به صورت چند ماهه انجام می‌دادیم، ولی در حال حاضر، اعتبار نزد فروشنده مطرح نیست و فروش به صورت نقدی انجام می‌شود.
با توجه به نوسان قیمت‌ها، توان قدرت خرید بالایی رو نداریم و فقط به اندازه سفارش مصرف‌کننده جنس را به صورت نقد تهیه می‌کنیم، همچنین بعد از فروش کالا به مشتری باید همان مواد اولیه رو با قیمتی چند برابر خریداری کنیم.

 

***عدم نظارت اتحادیه لوازم ساختمانی

 

عرضه‎کننده لوازم ساختمانی با بیان اینکه در صنف تولیدکننده و واردکننده، نظارت اتحادیه لوازم ساختمانی وجود ندارد و این موضوع به دلیل نداشتن آگاهی آنها از مشکلات ما می‌باشد، تصریح کرد:
اتحادیه لوازم ساختمانی در قیمت‌گذاری‌ها هیچ گونه نظارت و بازرسی انجام نمی‌دهند و تا زمانی که کشور وابسته به قیمت ارز است، این مشکلات ادامه خواهد داشت و هیچ‌گونه پیشرفتی حاصل نخواهد‌ شد.
نظارت اتحادیه و بخش دولتی و رسیدگی آنها باید به صورت کارشناسی و مستمر باشد تا بتوانیم مشکلات را حل نماییم.

 

زمانی

*** مشکلات صنعت کاشی‌، سرامیک

 

زمانی در ادامه پیرامون مشکلات صنعت کاشی، ‌سرامیک و مصالح ساختمانی، نیز، گفت:
یکی از مشکلات صنعت کاشی‌، سرامیک، نابسامانی قیمت‌ها است و متاسفانه در کشور به دلیل نوسانات بازار ارز کلیه مشاغل از جمله این صنعت، تحت تاثیر قرار گرفته و دچار رکود شده‌اند.
در گذشته، قیمت کاشی‌، سرامیک سالیانه تعیین می‌شد اما متاسفانه در سال ۹۹ این افزایش قیمت‌ها به روز شده است.

 

*** حمایت دولت و تقویت نظارت اتحادیه لوازم ساختمانی

 

به گزارش صنایع، عرضه‎کننده لوازم ساختمانی در پایان پیرامون نظارت اتحادیه لوازم ساختمانی بر قیمت‌گذاری‌ها و حمایت دولت از تولیدکننده، بیان داشت:
متاسفانه اتحادیه فقط سالیانه حق عضویت می‌گیرد و هیچ‌گونه بازدهی و نظارت بر قیمت‌ها ندارند و در بازار یک نوع هرج و مرج کاذب حکم‌فرما شده است.
همچنین تولیدکننده بر روی کالاهایی که مشتری پسند است، به صورت مشروط و همراه با وسایل جانبی آن را به فروش می‌رساند و این فشار هر چه می‌گذرد بیشتر می‌شود، اگر دولت نظارت را تقویت و از تولیدکننده حمایت کند، قیمت‌ها بدون دلیل افزایش پیدا نخواهد کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول