کد خبر:187295
پ
ایمیدرو
رئیس هیات عامل ایمیدرو:

سرمایه ‌گذاری ایمیدرو در ۸۲ شهرستان کم برخوردار

رئیس هیات عامل ایمیدرو از سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در ۸۲ شهرستان کم برخوردار خبر داد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو از سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در ۸۲ شهرستان کم برخوردار خبر داد.

 

*** نگاه ویژه ایمیدرو به مناطق کم برخوردار

 
به گزارش خبرگزاری صنایع، خداداد غریب پور که به مناسبت روز صنعت و معدن با بیان اینکه این سازمان نگاه ویژه ای به مناطق کم برخوردار و محروم کشورمان دارد، اظهار داشت:
ایمیدرو به عنوان تنها نهاد توسعه‌ای بخش معدن و صنایع معدنی کشور،‌ تاکنون از ۱۰۸ شهرستان کم برخوردار و کمتر توسعه یافته، در ۸۲ شهرستان اقدام به سرمایه‌گذاری در قالب دو استراتژی کلان توسعه و توانمندسازی کرده است.
 
آمار فوق در ۴۸ شهرستان سرمایه‌گذاری توسعه ای و زیرساختی انجام شده که با احتساب انجام فعالیت‌های اکتشافی در ۴۱ ناحیه کمتر توسعه یافته، در مجموع ۸۲ درصد شهرستان تحت فعالیت‌های ایمیدرو و شرکت‌های تابعه قرار گرفته اند.
 
 

*** اقدامات جدید ایمیدرو

 
 
غریب پور در خصوص اقدامات جدید ایمیدرو، تصریح کرد:
این سازمان در سال‌های اخیر با تعریف و اجرای پروژه ای اکتشافی، مناطق جدیدی از کشور را تحت فعالیت های توسعه‌ای و توانمندسازی ‌قرار داده است.
بخش توسعه‌ای مربوط به سرمایه‌گذاری در ظرفیت‌سازی در تولید،‌ اشتغال و با هدف توسعه صادرات است و بخش توانمندسازی حوزه‌های اکتشاف، زیرساخت، آموزش،‌ پژوهش و فناوری، بهداشت، ‌ایمنی، ‌محیط زیست و انرژی و همچنین توسعه مناطق ویژه اقتصادی از جمله خلیج فارس، لامرد، ‌پارسیان و کاشان را دربرگرفته است.
 
 

*** سرمایه گذاری در نقاط مرزی با برنامه جدید اکتشاف

 
به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیات عامل ایمیدرو در پایان، اظهار کرد:
یکی از اقدامات سال های اخیر ایمیدرو، سرمایه گذاری در بخش اکتشاف نقاط مرزی کشور از جمله سیستان و بلوچستان،‌ خراسان جنوبی، رضوی، شمالی و نیز استان هایی همچون کردستان، هرمزگان و … به عنوان نقاط کم برخوردار کشورمان بوده است. از دیگر سو “طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک” نیز عمدتا در نقاط کم برخوردار متمرکز شده است. استان هایی نظیر کهگیلویه و بویراحمد، سه استان ناحیه خراسان،‌ هرمزگان، آذربایجان غربی،‌ بوشهر،‌ سیستان و بلوچستان،‌ کرمان و جنوب کرمان تحت از جمله مناطقی هستند که در طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک قرار گرفته اند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید