کد خبر:186536
پ
فرشاد مقیمی
مدیرعامل گروه صنعتی ایران ‌خودرو:

به روزآوری تعهدات معوق ایران‌ خودرو تا شهریور/ اجرای پروژه‌های کاهش هزینه‌ لجستیک

مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌ خودرو با اشاره به اجرای پروژه‌های کاهش هزینه‌ لجستیک از به روزآوری تعهدات معوق ایران‌ خودرو تا شهریور خبر داد.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌ خودرو با اشاره به اجرای پروژه‌های کاهش هزینه‌ لجستیک از به روزآوری تعهدات معوق ایران‌ خودرو تا شهریور خبر داد.

 

*** انجام تعهدات معوق به مشتریان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرشاد مقیمی در نشست با مدیران ارشد حوزه بازاریابی و فروش ایران خودرو، اظهار کرد:

در شهریورماه گذشته تعهدات معوق به مشتریان به بیش از ۲۰۰هزار دستگاه خودرو رسیده بود اما درحال حاضر با همت و تلاش مجموعه کارکنان، تعهدات ۵ محصول به روز شده و در آینده نزدیک تمامی تعهدات معوق به روز خواهد شد.

 

*** رفع مشکل خودروهای دوگانه سوز

 

مدیر عامل ایران خودرو در خصوص سوخت استاندارد یورو ۵، تصریح کرد:

درحال حاضر خودروهای بنزینی با استاندارد یورو۵ تولید و تحویل مشتریان می شود. اعمال استاندارد یورو۵ برای خودروهای دوگانه سوز زمان‌بر بوده و نیازمند اجرای پروژه‌های متعدد بهبود است. به زودی مشکل شماره گذاری خودروهای دوگانه سوز رفع خواهد شد.

 

وی با بیان این که سالانه هزینه قابل توجهی صرف امور لجستیک می شود، از برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه های این بخش با هدف کاهش بهای تمام شده محصولات خبر داد و گفت:

اقدامات اصلاحی موثری در این مسیر تعریف شده و درحال پیاده سازی است.

 

*** برنامه‌ریزی کاهش هزینه های لجستیک

 

مقیمی با تاکید بر داشتن برنامه ریزی به مدیران ارشد حوزه بازاریابی و فروش، افزود:

به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که خودروهای تولیدی هر سایت برای جلوگیری از کاهش هزینه‌های لجستیک در همان منطقه جغرافیایی توزیع شود.

 

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر هم‌افزایی میان واحدهای مرتبط با مشتریان گفت:

باید از ظرفیت‌های موجود برای تحقیقات و بررسی‌های بازار با هدف کاهش هزینه‌ها بهره جست.

 

*** جایگاه اصلی ایران خودرو در بازار

 

مقیمی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در بخش بازاریابی و فروش و همچنین خدمات پس از فروش، تشریح کرد:

باید بتوانیم ایران خودرو را به جایگاه اصلی خود در بازار و نزد مشتریان برسانیم. بخش فروش در سازمان، مهم ترین کانال ارتباطی با مشتریان است و باید عملکرد آن در تکریم مشتری و خدمت رسانی به گونه ای باشد که اثر مطلوب و مثبتی در ذهن مشتریان برجای بگذارد.

 

وی با اشاره به توسعه برند خدمات پس از فروش ایران‌خودرو در بازار، گفت:

باید برنامه‌ریزی ها به سمتی حرکت کند که مشتریان برای خرید قطعه صرفا به شبکه خدمات پس از فروش ایران‌ خودرو مراجعه کنند و به جای مراجعه به مراکز نامعتبر، با خیال آسوده نسبت به خرید قطعه با کیفیت از نمایندگی‌ها اقدام کنند.

 

*** نظارت بر عملکرد نمایندگی‌ها

 

مدیر‌عامل گروه صنعتی ایران خودرو در پایان ضمن تاکید بر نظارت عملکرد نمایندگی‌های مجاز در ارائه خدمات فروش و پس از فروش، گفت:

باید برند گروه صنعتی ایران خودرو را با بهبود عملکرد نمایندگی ها ارتقا بخشیم. باید با برنامه‌ریزی منسجم، همدلی و تعیین و پیگیری اهداف و رویکردهای مشخص در این مسیر گام برداریم.

 

*** بهبود ارائه خدمات به مشتریان

 

محسن ناقدی نیز در این جلسه پیرامون همکاری همه بخش‌ها با هم، اظهار کرد:

با همدلی و همکاری میان بخش‌های مرتبط با مشتریان از جمله نمایندگی‌های مجاز، مدیریت ارتباط با مشتریان و امداد خودرو ایران از طریق مجازی و با ایجاد میز کار اینترنتی، خدمات فروش و بخشی از خدمات پس از فروش بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتریان و یا خدمت در محل، درحال ارائه است.

 

وی با اعلام برنامه‌ریزی برای اجرای چندین پروژه جهت بهبود خدمات به مشتریان، افزود:

فعالیت هایی که انجام می شود باید برای مشتری ارزش افزوده ایجاد کند، هدف ما جلب رضایت مشتریان است.

 

*** تولید خودروهای سفارشی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم‌مقام مدیر عامل در بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو در پایان با بیان تحویل بخشی از خودروهای ثبت نامی در طرح فروش فوق‌العاده، اظهار داشت:

در کم تر از یک ماه توانستیم فرآیند اجرای تعهدات و تحویل مشتریان این طرح فروش را آغاز کنیم.با توجه به توانمندی‌های ایران خودرو در تولید خودروهای سفارشی، برنامه‌هایی برای احیای برند آپکو و کسب سهم مناسب از بازار قطعات آپشن داریم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید