کد خبر:186303
پ
شهرک صنعتی بروجن
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی:

هدف‌گذاری برای احیای ۶۰ واحد تولیدی راکد در شهرک های صنعتی خوزستان

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی از هدف‌گذاری برای احیای ۶۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی خوزستان خبر داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی از هدف‌گذاری برای احیای ۶۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی خوزستان خبر داد.

 

*** توسعه شهرک‌های صنعتی خوزستان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صالحی نیا در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی در ناحیه صنعتی دارخوین در جمع خبرنگاران، اظهار کرد:

امسال برنامه داریم ۶۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی خوزستان را مجددا به چرخه تولید بازگردانیم.

حدود ۵۱ شهرک و ناحیه صنعتی در خوزستان در حال بهره برداری هستند که اگر به نسبت ۸۵۰ شهرک صنعتی فعال در کشور مقایسه کنیم، ۷ درصد از شهرک‌های صنعتی کشور در خوزستان هستند.

 

وی در خصوص زمینه فعالیت این واحدها، افزود:

بخشی از واحدهای فعال در خوزستان در زمینه قطعه سازی، تجهیزات سازی و صنایع فلزی فعال هستند و همچنین بخشی نیز در زمینه صنایع تبدیلی کشاورزی فعالیت می‌کنند.

توسعه شهرک‌هایی که تقاضای بیشتری برای سرمایه گذاری دارند را مد نظر داریم. در این زمینه با توجه به درخواست‌هایی که برای سرمایه گذاری وجود دارد، توسعه را انجام می دهیم.

 

*** فعالیت ۵ خوشه صنعتی در استان خوزستان

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد:

در حال حاضر ۵ خوشه صنعتی در خوزستان فعال است و این خوشه های صنعتی باید کمک کنند تا تقاضا برای سرمایه گذاری در شهرک ها رشد پیدا کند.

ظرفیت بخش خصوصی در استان بسیار ظرفیت خوبی است و باید شرایط فراهم شود تا از این ظرفیت خوب استفاده کرد. دولت نیز به عموان سیاست گذار و تسهیل گر از این ظرفیت ها حمایت خواهد کرد.

 

*** بازگشت ۶۰ واحد تولیدی خوزستان

 

وی با اعلام بهره برداری از ۴۶ هزار واحد در سطح شهرک‌های صنعتی، گفت:

حدود ۳۲ هزار واحد جدید نیز با پیسرفت‌های فیزیکی متفاوت در حال احداث هستند.

از ۴۶ هزار واحد به بهره برداری رسیده در شهرک‌های صنعتی کشور حدود ۱۰ هزار واحد به دلایل مختلف راکد هستند.

در این زمینه سال گذشته در برنامه داشتیم که حدود ۱۳۰۰ واحد در کشور به چرخه تولید باز گردند و در این زمینه موفق شدیم حدود ۱۴۰۰ واحد را مجددا به تولید بازگردانیم.

امسال نیز در برنامه داریم تا ۱۵۰۰ واحد را از رکود خارج و مجددا به تولید بازگردانیم. در این زمینه برنامه استان خوزستان ۶۰ واحد است تا مجددا به چرخه تولید بازگردانده شوند.

 

*** مشکلات واحدهای تولیدی راکد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان، عنوان کرد:

این واحدهای راکد در زنجیره تامین مواد اولیه مناسب، تامین سرمایه در گردش، نبود بازار مناسب و یا دلایلی داخلی دچار مشکلاتی هستند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید