کد خبر:185655
پ
اولین نمایشگاه دستاورهای مقابله با کرونا
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

اولین نمایشگاه مجازی سه بعدی دستاوردهای مقابله با کرونا

اولین نمایشگاه مجازی سه بعدی دستاوردهای مقابله با کرونا توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

اولین نمایشگاه مجازی سه بعدی دستاوردهای مقابله با کرونا توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

 

 

 

*** نمایشگاه مجازی سه بعدی از دستاوردهای مقابله با کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با توجه به محدودیت‌های موجود در برگزاری نمایشگا‌ه‌های فیزیکی و شرکت در نمایشگاه‌های خارجی، بواسطه شیوع کرونا، صندوق نوآوری و شکوفایی قصد دارد با اتخاذ یک شیوه جدید، توانمندی‌ها و محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان را به نمایش گذاشته و در راستای تسهیل تجاری‌سازی این محصولات در عرصه‌های بین المللی قدم بردارد.

با توجه به اینکه نمایشگاه مجازی سه بعدی دستاوردهای مقابله با کرونا برای اولین بار برگزار می‌شود، سوالات زیادی پیرامون کمیت، کیفیت و سازوکار برگزاری این نمایشگاه وجود دارد.

به همین دلیل، خبرنگار خبرگزاری صنایع تلاش کرده در ارتباط و گفتگو با مسئولان و مجریان برگزاری این نمایشگاه، ابعاد مختلف برگزاری آن را مورد بررسی قرار داده و گزارش کاملی را پیرامون اولین نمایشگاه مجازی سه بعدی دستاوردهای مقابله با کرونا در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار دهد که در ادامه ملاحظه خواهید نمود.

 

 

*** مشاور امور بین الملل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری/ موفقیت شرکت دانش‌بنیان

 

خبرنگار صنایع در ابتدای تهیه این گزارش به سراغ مشاور امور بین الملل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری رفته که نقش ویژه‌ای در برگزاری این نمایشگاه داشته است.

سهراب آسا در این گفتگو ضمن اشاره به برگزاری این نمایشگاه برای اولین بار، اظهار داشت:

صندوق نوآوری و شکوفایی در صدد است تا نسبت به برگزاری اولین نمایشگاه مجازی سه بعدی از دستاوردهای مقابله با کرونا به سه زبان فارسی انگلیسی و عربی اقدام نماید.

وی با اشاره به ظرفیت قابل ملاحظه و موفقیت‌های اخیر شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه، تصریح کرد:

بسیاری از محصولات این شرکت‌ها با برطرف کردن نیاز داخلی، کشور را از واردات حجم بالایی از محصولات مشابه بی‌نیاز کرده است.

آسا همچنین با اشاره به نام چند شرکت دانش‌بنیان، به توانمندی کشور در تولید بعضی از محصولات حیاتی از جمله تولید بیش از ۱۰۰۰ دستگاه ونتیلیتور اشاره کرد و گفت:

همین توانمندی باعث جذب و سفارش تعدادی از نمایندگان و سفرای خارجی جهت بازدید از نمایشگاهی بود که در هفته گذشته با عنوان “جهش تولید و عرضه محصولات دانش بنیان در مبارزه با ویروس کرونا” در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شده بود.

این خود گویای نیاز نمایندگان و سفرای بازدید کننده از این نمایشگاه، به جهت بهره‌مندی از توان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی است.

 

 

*** کیفیت محصولات شرکت‌های دانش بنیان

 

مشاور امور بین الملل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با اشاره به برخی از اقلام صادراتی در حوزه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، پیرامون کیفیت این محصولات، گفت:

این محصولات دارای کیفیت بالایی است در حدی که علاوه بر کشورهای همسایه، به تعدادی از کشورهای اروپایی نیز صادر می‌شود.  

همچنین کیت‌های تشخیصی ویروس کرونا که توسط شرکت‌های دانش بنیان کشورمان تولید شده، از سوی یک کشور اروپایی پیشرفته نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

ما نیز در صدد هستیم تا از طرق مختلف از این شرکت‌ها در اخذ استانداردهای بین المللی و همچنین مجوز صادرات به کشورهای هدف، حمایت و آنها را یاری کنیم.

اولین نمایشگاه مجازی سه بعدی از دستاوردهای مقابله با کرونا از نهم تیرماه آغاز می‌شود و نسبت به معرفی محصولات دانش بنیان کشورمان در حوزه‌های تجهیزات و مواد پاک کننده و ضدعفونی کننده، محصولات سلولزی و بهداشتی، محصولات پوست و مو، تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی، کیت‌های تشخیصی و محصولات دارویی اقدام خواهد نمود.

 

 

*** تجاری‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان‌

 

سهراب آسا در ادامه با اشاره به رسالت صندوق در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، بیان کرد:

در آغاز سال جدید و با همت معاونت توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، میزان حمایت این صندوق ازحضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های بین المللی نیز مشخص گردید.

مقرر شده است در سال ۹۹ برای حضور در نمایشگاه‌های خارجی از هر شرکت دانش بنیان تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان بصورت کمک بلاعوض حمایت گردد، همچنین جهت حضور در پاویون صندوق نوآوری و شکوفایی در هریک از نمایشگاه های خارجی مبلغ  ۱۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

 

 

*** مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی/ استفاده از فضای مجازی

 

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صنایع، با اشاره به محدودیت ارتباطات در دوران کرونا، اظهار کرد:

در سال جاری، به دلیل شیوع کرونا، محدودیت‌های بسیار و لغو اغلب نمایشگاه‌ها به فکر ارائه حمایت‌ها و عرضه دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان با استفاده از بسترهای اینترنتی موجود افتادیم.

لذا با بررسی چند نمونه خارجی و نیز با توجه به اهمیت دستاوردهای مقابله با کرونا در شرایط کنونی، تصمیم گرفتیم از بستر مجازی برای ارائه محصولات بهره ببریم.  

مرضیه شاوردی شاوردی در ارتباط با هدف از برگزاری نمایشگاه مجازی، گفت:

در این نمایشگاه مجازی، دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان در معرض دید متولیان حوزه سلامت در داخل و خارج از کشور قرار می‌گیرد و امکان آشنایی با محصولات و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح بین‌المللی نیز فراهم می‌ گردد.

وی همچنین، اضافه کرد:

در جریان برگزاری این نمایشگاه، امکان برگزاری نشست‌های دوجانبه تجاری آنلاین را نیز برای مشتریان بالقوه و شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم می کنیم.

 

 

*** ثبت نام شرکت‌های دانش بنیان

 

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی پیرامون سازوکار حضور شرکت‌ها در این نمایشگاه نیز، گفت:

طبق فراخوان قبلی، شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی حضور در این نمایشگاه، تا پایان خردادماه فرصت داشتند با مراجعه به سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir ثبت‌نام کنند.

پس از بررسی و تأیید درخواست‌ها، شرکت‌ها با حمایت بلاعوض ۹۰ درصدی صندوق نوآوری و شکوفایی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و دستاوردهای خود را در قالب عکس و فیلم در غرفه‌های درنظرگرفته‌شده در نمایشگاه، عرضه خواهند کرد.

وی با اشاره به ادامه حمایت‌ها، تصریح کرد:

در صورتی که قراردادی بین شرکت‌های دانش‌بنیان و مشتریان آن‌ها منعقد شود، صندوق نوآوری و شکوفایی با استفاده از ابزارهای تأمین مالی متنوع خود، منابع مالی لازم برای اجرای این قراردادها را تأمین خواهد کرد.

 

دستاوردهای مقابله با رونا

 

 

*** مدیر شرکت پارس رستاک/ فرصتی برای اطلاع‌رسانی

 

مدیر شرکت پارس رستاک از کارگزاران صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صنایع پیرامون برگزاری این رویداد، بیان کرد:

با تاثیر شیوع ویروس کرونا بر برگزاری نمایشگاه‌های فیزیکی، برگزاری نمونه‌های مجازی آن مانع از توقف صنعت نمایشگاهی می‌شود.

همچنین با کارنامه خوب داروسازی و تجهیزات پزشکی شرکت‌های ایرانی، این رویداد فرصتی برای اطلاع رسانی دستاوردهای مقابله با کرونا و دیده شدن تلاشهای این شرکت‌ها در سطح بین المللی است.

 

 

*** امکانات متنوع نمایشگاه

 

مهدی سعیدالذاکرین در ارتباط با امکانات این رویداد، گفت:

با ورود به این نمایشگاه مانند یک نمایشگاه فیزیکی امکان بازدید از هر غرفه و دیدن بروشور و تیزر تبلیغاتی و پوستر و تابلوهای نمایشی نصب شده در هر غرفه به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی وجود دارد.

هر بازدید کننده می تواند با مدیران شرکت مورد نظر خود که در جریان نمایشگاه و بصورت آنلاین ارتباط بگیرد.

وی پیرامون نحوه تبلیغات این نمایشگاه، نیز، بیان داشت:

تبلیغات این نمایشگاه از طریق شبکه‌های اجتماعی و با اطلاع‌رسانی به شرکت‌هایی که می‌شناسیم و از طریق نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در خارج از ایران صورت می‌گیرد، در نتیجه در دسترس مخاطبین داخل و خارج ایران و تجار و علاقه مندان قرار گرفته است.

 

 

*** نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا، روزهای اخیر با حمایت همزمان صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین مشارکت شرکت‌های دانش بنیان در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

اگرچه به علت محدودیت‌های حاصل از فراگیری بیماری کرونا بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد نبود اما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مدت ۳ روز میزبان متخصصین، تجار و نمایندگان خارجی بود.

این نمایشگاه در نهایت منجر به ۱۵ توافق داخلی و خارجی و عقد قراردادهایی بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال با طرفین ایرانی و غیرایرانی شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + دو =

کلید مقابل را فعال کنید