کد خبر:185308
پ
اینگسوک
صنایع پلاس

نگاهی بر ۴ دوچرخه پیشرفته حال حاضر دنیا + عکس

برای آنهایی که دوست دارند مسافت هایی طولانی تر را با استفاده از دوچرخه خود طی کرده و با سرعت بیشتری مسیرها را طی نمایند و علاوه بر این ظاهر دستگاه نیز اهمیت زیادی برایشان دارد، در این بخش به معرفی ۴ دوچرخه پیشرفته جهان می پردازیم.

معرفی ۴ دوچرخه پیشرفته دنیا برای علاقه مندان به دوچرخه و کسانی که مسافت های طولانی و سرعت به همراه ظاهر اهمیت زیادی دارد برایشان می پردازیم.

 

***دوچرخه‌ی تغییر شکل دهنده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این دوچرخه‌ی عجیب و غریب و آینده‌نگرانه، به حدی با دوچرخه‌های سنتی متفاوت است که اندکی طول خواهد کشید تا به آن عادت کنید. می‌توانید شکل دوچرخه را بنا به میل خود برای ارگونومیک‌تر شدن یا بالا رفتن بازده تغییر دهید. این دوچرخه درست همانند ظاهرش، اسمی عجیب نیز دارد: وسیله‌یِ مسابقه‌ا‌یِ همیشه ارگونومیک (CERV: Continuously Ergonomic Race Vehicle) این دوچرخه که فاقد دوشاخه‌ی اتصال بدنه و دسته به چرخ جلو است و خبری از زنجیر هم در آن نیست، هنگام دوچرخه سواری به صورت اتوماتیک شکل خود را تغییر می‌دهد تا سالم‌ترین موقعیت را برای دوچرخه‌سوار به وجود بیاورد.

هر چند CERV هیچگاه به تولید انبوه نرسید، اما قطعاً یکی از به یادماندنی‌ترین دوچرخه‌هایی است که تا به حال دیده‌ایم.

 

CERV

 

***دوچرخه‌ی غیر قابل دزدیدن

 

سه طراح که شرکت (یرکا )را بنیان گذاشتند، از دزدیده شدن دوچرخه‌های‌شان به ستوه آمده بودند؛ پس چیزی خلق کردند که “نادزدیدنی” باشد. نتیجه دوچرخه‌ای شد که از قسمتی از بدنه‌اش به عنوان قفل استفاده می‌کند. مخترعان آن می‌گویند دوچرخه‌ی آن‌ها کاملاً ضد دزد است، چون اگر دزد بخواهد قفل را به نحوی بریده یا بشکند، دوچرخه کاملاً غیر قابل استفاده خواهد شد. علاوه بر نبوغ در طراحی، این دوچرخه به بلوتوث هم مجهز است تا بتوان قفل آن را از طریق تلفن هوشمند هم باز کرد.

این پروژه که قرار است پول مورد نیاز خود را از طریق سرمایه‌گذاری جمعی تامین کند، تا کنون به ۱۲۵ درصد میزان هدف خود دست یافته است. یرکا انتظار دارد دوچرخه‌ی خود را در بهار ۲۰۱۶ روانه‌ی بازار کند.

 

یرکا

 

***دوچرخه‌ی تا شدنی که در کوله پشتی جا می‌شود

 

چیزی که از یک دوچرخه‌ی تغییر شکل دهنده بهتر است، یک دوچرخه‌ی تا شونده است. دوچرخه‌ی( سادا) نه تنها بسیار جذاب است، بلکه حمل و نقل شهری را فوق العاده راحت می‌کند. وقتی آن را تا کنید، اندازه‌اش چیزی حدود یک چتر تاشو خواهد بود که حمل و نقل آن در مترو یا نگه‌داری آن در زیر میز کاری‌تان را بسیار راحت می‌کند.

سادا بسیاری از ویژگی‌های آشنای دوچرخه‌های سنتی را فدای قابلیت تا شدن و اندازه‌ی کوچک خود کرده است. در این دوچرخه خبری از پره و توپی نیست و فریم آن طراحی به شدت مینیمالیستی دارد. هرچند سادا هنوز به صورت عمومی عرضه نشده است، اما طراحی هوشمندانه‌ی آن مراحل پایانی توسعه را پشت سر می‌گذارد. پس اضافه کردن آن به لیست آرزوها کار چندان عجولانه‌‌ای نخواهد بود.

 

سادا

 

***بیگانه‌ی فرازمینی

 

اگر یکی از این دوچرخه‌ها را در خیابان ببینید، حتماً فکر می‌کنید در حال خواب دیدن هستید و به روش‌های مختلف از بیدار بودن خود مطمئن خواهید شد. دوچرخه‌ی (اینگسوک) پره و زنجیر ندارد و زاویه‌ی عجیب قوس فریم آن باعث می‌شود دوچرخه سوار بر خلاف معمول به سمت بالا قرار بگیرد. فریم دوچرخه از پلیمر تقویت شده توسط کربن ساخته شده است تا شک ما به اینکه با یک موجود بیگانه طرف هستیم بیش‌تر شود.

 

اینگسوک

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید