کد خبر:218035
پ
شاخص بورس ۳۰ هزار واحد رشد کرد
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس ۳۰ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات ۲ مهرماه بازار سرمایه با ثبت رشد ۳۰ هزار واحدی، در ارتفاع یک‌ میلیون و ۶۱۱ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص بورس در جریان معاملات ۲ مهرماه بازار سرمایه با ثبت رشد ۳۰ هزار واحدی، در ارتفاع یک‌ میلیون و ۶۱۱ هزار واحد قرار گرفت.

 

*** رشد شاخص بورس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان دادوستدهای ۲ مهرماه بازار سرمایه بیش از ۱۴ میلیارد و ۴۴۷ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۴ هزار و ۴۷۴ میلیارد تومان در بیش از یک ‌میلیون و ۴۹۲ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۰ هزار و ۲۷۴ واحدی در ارتفاع یک ‌میلیون و ۶۱۱ هزار و ۴۵۴ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان و بانک پارسیان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

*** شاخص‌های اصلی بازار سرمایه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند، به ‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۷۹۳۹ واحد، کل (هم‌وزن) ۵۵۱ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۳۶۱ واحد، آزاد شناور ۳۲۱۰۲ واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۲۳۶۵۶ و ۵۵۰۴۳ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۴۵۶ میلیون ورقه به ‌ارزش ۳ هزار و ۹۹ میلیارد تومان در ۶۳۵ هزار و ۱۰۹ نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۲۲ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۳۵ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم ۲ مهرماه بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی مارون و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، بیمه کوثر و اعتباری ملل بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول