کد خبر:185807
پ
محمدرضا کلامی سخنگوی ستاد تنظیم بازار
دبیر ستاد تنظیم بازار:

اختصاص سهمیه ویژه ورق فولادی به تولیدکنندگان لوازم خانگی

در مصوبات ستاد تنظیم بازار، باتوجه به شرایط موجود کشور بازرسی از انبارها و برخورد با احتکاران و عدم عرضه کالا را دستور کار خود قرار دادند.

دبیر ستاد تنظیم بازار از اختصاص سهمیه ویژه ورق فولادی به تولیدکنندگان لوازم خانگی خبر داد.

 

*** برخورد با محتکران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا کلامی در تشریح مصوبات جلسه ستاد تنظیم بازار، اظهار داشت:

مهمترین تصمیم ستاد تنظیم بازار در اولویت قرار گرفتن بازرسی انبارها و مراکز نگهداری کالا در سطح کشور است.

برخی دلالان و واسطه ها با سوءاستفاده ازموقعیت بازار، اقدام به احتکار و عدم عرضه کالا می نمایند.

این ستاد در مصوبه ای مقرر کرد همه بازرسان دستگاه های نظارتی اعم از بازرسان سازمان حمایت و سازمان‌های صمت استانها، تعزیرات حکومتی و بازرسی اصناف و اتحادیه ها با همکاری دادستانی ها و پلیس مبارزه با جرائم اقتصادی نیروی انتظامی با بازرسی مستمر از تمام مراکز نگهداری و انبارهای رسمی و غیررسمی، با هر فردی که تخلف عدم اعلام موجودی داشته باشد و اقدام به احتکار کالا نماید برخورد قانونی سختی داشته باشند.

 

*** اختصاص سهمیه ویژه ورق فولادی به تولیدکنندگان لوازم خانگی

 

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تامین ارز مورد نیاز برای تامین مواد اولیه تولید کالاها، افزود:

ارز مورد نیاز برای تامین مواد اولیه تولید لوازم خانگی باید از سوی بانک مرکزی تخصیص و تامین شود و تولید کنندگان لوازم خانگی، سهمیه ویژه ورق فولادی را با نرخ مصوب از بورس کالا دریافت کنند.

 

*** حمایت از زوج‌های جوان

 

کلامی با اشاره به تاکید سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر حمایت از زوج‌های جوان، اعلام کرد:

مبنی بر ضرورت حمایت از زوج های جوان در قالب عرضه بدون واسطه اقلام اصلی لوازم خانگی با قیمت مناسب، تصمیم گرفت شد.

با همکاری و همراهی تولیدکنندگان توانمند صنعت لوازم خانگی کشور، ۵ قلم لوازم خانگی پر مصرف با برند مشخص و با نرخ اقتصادی را در قالب بسته حمایتی در اختیار مزدوجین جوان کشورمان که تحت حمایت سازمان‌هایی مثل بهزیستی، کمیته امداد، بازنشستگی کشور و… هستند، قرار گیرد.

مصوب شد فهرست افراد مشمول با ترتیبات تعیین شده به این وزارتخانه ارائه تا در قالب تفاهم نامه موجود با شرکتهای تولید لوازم خانگی اقلام مورد نیاز افراد تامین شود.

 

*** مصوبات دستور کار ستاد تنظیم بازار

 

وی در ادامه بیان داشت:

تکالیف تحویل سبد کالای مذکور بر اساس ظرفیت و مقادیر تولید و عرضه ماهانه تولید کنندگان تعیین و اجرایی خواهد شد و نوع محصول که در سه دسته متناسب با قدرت خرید مصرف کنندگان پیشنهاد شده است از طریق سامانه فروش اینترنتی شرکتها اطلاع رسانی و اقدام خواهد شد.

 

*** ثبت میزان تولیدات در سامانه جامع تجارت

 

دبیرستاد تنظیم بازار کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در خصوص تکلیف تولید کنندگان لوازم خانگی برای ثبت اطلاعات میزان تولیدات خود در سامانه جامع تجارت برای رصد کالاها از مرحله تولید تا مرحله عرضه و مصرف گفت:

در این فرآیند باید مشخص شود کالای تولیدی به کدام توزیع کننده تحویل داده شده و توزیع کننده نیز موظف شده است تا آمار و اطلاعات توزیع کالاها را در این سامانه ارائه کند.

 

*** ضرورت ثبت ۵ قلم کالای لوازم خانگی در سامانه ۱۲۴

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر ستاد تنظیم بازار در پایان، اظهار داشت:

بر اساس الزام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، واحدها باید نرخ ۵ قلم کالای لوازم خانگی پر مصرف را در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند.

همچنین در ستاد تنظیم بازار مصوب شد در ۵ قلم اصلی لوازم خانگی، قیمت‌های مصوب روی کالا درج و در بازار عرضه ‌شوند که البته در صورت عدم رعایت این مصوبه، قطعاً با واحدهای تولیدکننده متخلف برخورد قانونی لازم انجام خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − یک =

کلید مقابل را فعال کنید