کد خبر:183143
پ
هیئت دولت
رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت اعلام  کرد:

رشد ۱٫۱ درصدی اقتصاد بدون نفت در سال ۹۸/ رشد ۲٫۳ درصدی بخش صنعت

رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت با اشاره به رشد ۱٫۱ درصدی اقتصاد بدون نفت در سال ۹۸ از رشد ۲٫۳ درصدی بخش صنعت در کشور خبر داد.

رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت با اشاره به رشد ۱٫۱ درصدی اقتصاد بدون نفت در سال ۹۸ از رشد ۲٫۳ درصدی بخش صنعت خبر داد.

 

*** شکست دشمنان در به زانو در آوردن اقتصاد ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن روحانی در جلسه هیات دولت، با بیان اینکه کشور در حال مبارزه در سه جبهه استکبار، بیماری کرونا و بیکاری است، گفت:

 در سایه مجاهدت بزرگ مردم و مسئولان، همراهی ارکان کشور و هدایت های مقام معظم رهبری، ارقام اقتصادی در پایان سال ۹۸ نشان می دهد که دشمنان در اجرای توطئه بزرگی که برای به زانو در آوردن اقتصاد و مردم ما طراحی کرده بودند، ناموفق بوده‌اند.

 

دکتر روحانی در ادامه، اظهار کرد:

بر اساس آمار بانک مرکزی، در بخش کشاروزی و صنعت شرایط نسبتاً خوبی داشتیم و رشد این دو بخش، رشد اقتصادی سال ۹۸ کشور بدون نفت را مثبت ۱٫۱ کرده است و این جزو افتخارات اقتصادی همه کشاورزان، کارگران، صنعتگران و مدیران، کارگزاران و همه نهادهای غیردولتی و آنهایی است که در زمینه اقتصاد کشور تلاش می‌کنند.

 

*** رشد ۲٫۳ اقتصاد در بخش صنعت

 

وی با اشاره به اینکه در بخش صنعت هم سال گذشته در مجموع ۲٫۳ درصد رشد مثبت داشته‌ایم، خاطرنشان کرد:

تحریم‎ها در بخش نفت، تأثیر شدیدی گذاشته است، اما در بخش‌های مختلف دیگر ناموفق بوده و این در حالی است که آن‌ها می‌خواستند همه اقتصاد را تحت تأثیر قرار دهند.

 

روحانی در ادامه این خبر، افزود:

تاکنون ۳ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده و امسال هم در گندم خودکفا خواهیم بود که این بسیار حائز اهمیت است؛ بویژه آنکه مسأله تأمین مواد غذایی در شرایط کرونا در سطح جهان، موضوعی بسیار مهم است.

 

*** افزایش ۱۸ درصدی تولید خودرو

 

رئیس جمهور با بیان اینکه در بخش صنعت هم آمار و ارقام نشان از رشد مثبت دارد، خاطرنشان کرد:

در بخش صنعت هم آمار و ارقامی که به دست من می‌رسد، مثبت است.

ما در بسیاری از صنایع در ۲ ماهه اول امسال با اینکه شرایط سختی بوده، نسبت به سال گذشته رشد داشتیم و این در بخش صنایع خیلی مهم است، امروز در بخش خودرو ۱۸ درصد افزایش تولید داریم.

 سرپرست وزارت صنعت به من اعلام کردند که در هفته‌های آینده ۴۵ هزار خودرویی که به علت نقایصی که داشته و در پارکینگ بوده همه فعال می‌شوند و در اختیار خریداران قرار می گیرد.

این نشان این است که علیرغم توطئه دشمنان ما نشاط و فعالیت اقتصادی در کشور ما در همه زمینه‌ها شاهد آن هستیم.

 

*** رشد چشمگیر اقتصاد در بخش صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس جمهور در پایان، اظهار کرد:

در همه فصول سال ۹۸، رشد اقتصادی ما مثبت شده است و البته صنعت هم به غیر از ماه اول منفی یک دهم بوده،‌ در فصل دوم مثبت چهار دهم بوده و در فصل سوم ۷٫۱ دهم صنعت مثبت بوده و در فصل چهارم ۲٫۲ مثبت بوده در مجموع ۲٫۳ دهم صنعت ما در طول سال ۹۸ مثبت بوده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید