کد خبر:180134
پ
کولر گازی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

قیمت روز انواع کولر گازی/ هفته سوم خرداد ۹۹

در هفته سوم خرداد ماه قیمت روز انواع کولر گازی مطابق با آگهی‌های فروش نشان می‌دهد ال جی در میان برندها از بالاترین قیمت برخوردار است.

در هفته سوم خرداد ماه قیمت روز انواع کولر گازی مطابق با آگهی‌های فروش نشان می‌دهد ال جی در میان برندها از بالاترین قیمت برخوردار است.

 

*** افزایش مصرف برق در خرداد ماه 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مصرف برق روز ۱۳ خرداد ماه سال جاری به ۵۳ هزار و هفت مگاوات رسید و این در حالی است که شاخص جهانی به دلیل گسترش بیماری کرونا کاهش یافته و حتی از مصرف معمول هم کمتر شده است. میزان مصرف برق روز۱۲ خرداد نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ که ۴۸ هزار و ۵۱ مگاوات بود رشد ۴۹۵۶ رقمی را به همراه داشته است.

 

اعلام شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می‌دهد میزان ذخیره نیروگاه‌ها کاهش یافته و به رقم ۶۹۹ مگاوات رسیده است. مصرف برق صنایع افزایش چشمگیری یافته و به رقم ۵۰۴۶ مگاوات رسید در حالی که در دو ماه اخیر میزان مصرف این بخش حدود ۴۰۰۰ مگاوات بوده است.

 

*** رشد مصرف برق در کشور 

 

میزان برق تولید شده از منابع تجدیدپذیر هم به رقم ۴۱۷۱ مگاوات افزایش یافته است. هر یک درجه افزایش دمای هوا تا حدود ۱۵۰۰ مگاوات به مصرف برق اضافه می‌کند و همین مساله موجب شده تا شاهد رشد مصرف برق در کشور باشیم که یکی از دلایل عمده استفاده از وسایل سرمایشی است و با توجه به میزان بالای مصرف برق سیستم‌های سرمایشی، مشترکان می‌توانند با تنظیم دمای کولرهای گازی خود روی ۲۴ تا ۲۵ درجه در تامین مطمئن برق سهم بسزایی داشته باشند.

 

*** اقداماتی در خصوص کاهش مصرف برق 

 

ساعت های اوج مصرف از ساعت ۱۳ تا ۱۷ است که مشترکان باید در این ساعات از دور کند کولر آبی استفاده کنند، دمای ترموستات کولر گازی را روی عدد ۲۴ درجه قرار دهند و از وسایل پرمصرف مانند ماشین لباسشویی، ظرفشویی و اتو بخار در این ساعت ها استفاده نکنند.

استفاده از دور کند کولر آبی در زمان اوج مصرف و نصب سایبان روی کولر تا ۳۰ درصد مصرف برق را کاهش می‌دهد، تغییر درجه ترموستات کولر گازی از ۱۸ به ۲۴ درجه معادل ۲۰ درصد و خاموش کردن هر لامپ اضافی، در زمان اوج مصرف هزار مگاوات از مصرف برق کشور را کاهش می دهد.

 

*** کولر گازی و  رشد مصرف برق 

 

حدود ۷۰ درصد از خانوارهای ایرانی در فصل گرما از کولرهای آبی و یا گازی برای خنک کردن محیط زندگی خود استفاده می‌کنند. توان کولرهای آبی در حدود ۵۰۰ وات و در مورد کولرهای گازی بالغ بر ۲۰۰۰ وات تخمین زده شده و طبق ارزیابی‌های صورت گرفته میزان مصرف برق کولرهای گازی ۵ برابر بیش‌تر از کولرهای آبی است.

 

تقریبا در اکثر روزهای شش ماهه اول سال نقطه اوج مصرف برق بین ساعت های ۱۴ تا ۱۵ به ثبت می رسد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که نوسان اندکی میان ساعت ها و حتی دقایق نقطه اوج مصرف برق در این روزها وجود دارد که همین موضوع نشانگر آن است که در همان ساعت ها، دمای هوای نیز به اوج خود می رسد و این عامل مصرف برق را افزایش می دهد.

 

*** قیمت روز انواع کولر گازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جدول زیر قیمت روز انواع کولر گازی مطابق با آگهی‌های فروش در هفته سوم خرداد ماه را نشان می‌دهد.
 
مطابق با جدول برند LG میان سایر رقبای خود در بازار با بالاترین قیمت به معامله گذاشته می‌شود.
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول