کد خبر:181036
پ
لوازم التحریر
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

قیمت روز لوازم التحریر در بازار / نیمه دوم خرداد ماه

لوازم التحریر به خصوص مداد، مدادرنگی در نیمه خرداد ماه در هر بازه قیمتی در بازار موجود می‌باشد.

لوازم التحریر به خصوص مداد، مدادرنگی در نیمه خرداد ماه در هر بازه قیمتی در بازار موجود می‌باشد.

 

*** افزایش هزینه‌های تحصیل دانش‌آموزان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، افزایش هزینه‌های تحصیل دانش‌آموزان بیشترین فشار و تأثیر منفی خود را بر سبد هزینه خانوارهای طبقه ضعیف جامعه تحمیل می‌کند و در این میان حتی برخی نگران ترک‌تحصیل‌هایی هستند که زیر سایه افزایش هزینه‌های تحصیل رقم می‌خورد.

 

*** تاثیر هزینه‌های تحصی بر مناطق محروم 

 

 افزایش هزینه‌های تحصیل دانش‌آموزان این سؤال را مطرح می‌کند که این وضعیت در روند تحصیل دانش‌آموزان به‌ویژه در مناطق محروم چه تأثیراتی خواهد داشت و آیا به ترک تحصیل منجر خواهد شد؟
 
 
رئیس سابق آموزش و پرورش منطقه ۷ شهر تهران در مورد تأثیر قیمت کتاب‌های درسی و لوازم التحریر بر روند تحصیل دانش‌آموزان به ویژه در مناطق محروم کشور، اظهار داشت:
 ابتدا باید بگویم در شرایط عادی از همین مواقع یا شاید زودتر معمولاً یک شوک به بازار لوازم‌التحریر و ملزومات مدرسه‌ای وارد می‌شود و گاهی قیمت‌ها ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.
 

*** افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت کاغذ مورد نیاز مدارس

 
 ابوالفضل کمالی در ادامه، یادآور شد:
به گفته مسئولان بخش کتاب‌های درسی آموزش و پرورش، ۱۴۲ میلیون جلد کتاب درسی با قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی تهیه شده و گرانی آنچنانی برای کتاب‌های درسی وجود ندارد اما درباره لوازم‌التحریر عنوان شده بود که لوازم التحریر ایرانی حدود ۳۰ درصد و لوازم التحریر خارجی ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته است.
وقتی وارد واقعیت‌ها شده و به دل بازار رفته و به عنوان والدین دانش‌آموزان می‌خواهیم خریدی داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که قیمت‌ها خیلی بیشتر است، بنده مدیر یکی از مدارس دولتی شهر تهران هستم و سال ۹۷ کاغذ را ۱۲ هزار تومان می‌خریدیم که هم اکنون ۵۵ هزار تومان شده است یعنی وقتی بررسی می‌کنیم می‌بینیم رقم آن حدود ۵۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
 
*** رشد بیش از حد قیمت لوازم‌التحریر و تأثیر آن بر ترک تحصیل
 
وی در پایان پیرامون افزایش قیمت‌ها و تاثیر آن بر ترک تحصیل، افزود:
باید بررسی کنیم آیا لوازم‌التحریر به‌عنوان ابزار ضروری تحصیل است یا خیر، اگر پاسخ مثبت بود و جزو ضروریات برای تحصیل دانش‌آموز است و باید با این ابزار به ارتقای کیفیت تحصیل دانش‌آموز کمک شود .
در اینجا گرانی ۱۰۰ درصدی معنادار و رشد بیش از حد قیمت‌ها منجر به کاهش خرید و تقاضا شده و حتی ممکن است منجر به ترک تحصیل هم منجر شود و زمانی اوضاع بحرانی‌تر خواهد شد که در بحث عدالت آموزشی مشاهده می‌کنیم چقدر تبعیض اقتصادی بین افراد مختلف کشور وجود دارد.
 
 
 
*** قیمت روز مداد در بازار 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، مداد رنگی یکی از لوازمی است که تمامی کودکان قبل و بعد از شروع تحصیل و دانش آموزان به آن نیاز دارند و انتخاب صحیح آن کمک زیادی به ایجاد خلاقیت در کودکان می‌شود. جدول زیر قیمت روز مداد و مداد رنگی در بازار را نشان می‌دهد.
 
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید