کد خبر:181489
پ
jahromi
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

اتصال ۱۰۰۰ روستای دیگر به شبکه ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال ۱۰۰۰ روستای دیگر به شبکه ملی اطلاعات  در جهت ایجاد عدالت آموزش مجازی خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال ۱۰۰۰ روستای دیگر به شبکه ملی اطلاعات  در جهت ایجاد عدالت آموزش مجازی خبر داد.

 

*** اتصال یک هزار و ۳۴ روستا به شبکه ملی اطلاعات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آذری جهرمی در توییتی، نوشت:
یک هزار و ۳۴ روستای دیگر تا شنبه از طریق ایرانسل به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد. این بار استان‌های کردستان، خراسان رضوی، فارس و هرمزگان سهم بیشتری دارند. همه در تلاشیم تا با شروع مجدد فصل تحصیل، عدالت آموزش مجازی برای دانش آموزان و دانشجویان، هر چه بیشتر محقق شود.

در مراسم بهره‌برداری از توسعه خدمات دیجیتال ایرانسل روز شنبه با حضور وزیر ارتباطات در مجموع یک هزار و ۳۴ روستا با سرمایه ۳۰۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند که استان‌های کردستان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی در صدر جدول دسترسی به شبکه ارتباطی را در میان استان‌های کشور به خود اختصاص خواهند داد.

 

*** قدم‌هایی پیشتر برای عدالت آموزش مجازی

 

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تحقق شعار دسترسی همگانی و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته تا پایان سال جاری تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور را به شبکه ارتباطی پهن باند کشور متصل می‌کند.

 

*** مشکل سخت‌افزاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیشتر با اشاره به اینکه مشکل دانش‌آموزان و عدالت آموزش مجازی در حال حاضر دسترسی‌ به شبکه نیست، بلکه ابزارهای دسترسی به شبکه مانند گوشی، تبلت و کامپیوتر است، از برنامه‌ وزارت ارتباطات مبنی بر تهیه گوشی و تبلت برای این دانش آموزان خبر داد.
به همین منظور، حرکتی مردم محور آغار شد و وسایلی که توسط مردم و وزارت ارتباطات تهیه شد را به برخی از مناطق ارسال کردند.گرچه قاعدتا این کار پاسخگوی نیاز تمام دانش‌آموزان نیست.

 

وی همچنین ضمن بیان اینکه این کار در حوزه وظایف و مسئولیت‌های وزارت ارتباطات نیست، از نشست دو هفته دیگر با وزیر آموزش و پرورش نشستی برای بهره‌گیری از ظرفیت خیرین برای مهیا کردن سخت‌افزار برای کودکان، خبر داد و افزود:
مسئولیت اجتماعی خود می‌دانیم که در این امر کمک‌ کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول