کد خبر:179951
پ
فهیمی
سخنگوی سهام عدالت:

فروش سهام عدالت در بانک ها موقت است/ ورود ۱۳میلیون سهامدار به بورس

سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت ضمن اشاره به ورود ۱۳ میلیون سهامدار به بورس  از موقت بودن فروش سهام عدالت در بانک‌ها خبر داد.

سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت ضمن اشاره به ورود ۱۳ میلیون سهامدار به بورس  از موقت بودن فروش سهام عدالت در بانک‌ها خبر داد.

 

*** ۱۰ سال انتظار برای آزاد سازی سهام عدالت 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین فهیمی، در رسانه ملی که با موضوع مدیریت دولت بر سهام عدالت که در رسانه ملی پخش شد، با اشاره به اینکه سهام عدالت پس از ۱۰ سال انتظار آزاد شده است، اظهار داشت:

یکی از جنبه‌های مالکیت این است که سهام‌دار بتواند سهام خود را بفروشد اما ما در این خصوص دعوتی برای فروش سهام عدالت نداشته‌‌‌ایم و به وظیفه خود در راستای ایجاد زیر ساخت بر آن عمل کرده‌ایم.

 

سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت بیان کرد:

سود سالیانه شرکت‌های سهام عدالت، مثل سال‌های قبل به همان نحو اتفاق خواهد افتاد، اما کسانی که روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند و در ۳۶ شرکت سهام‌دار شده‌اند، از این شرکت‌‌ها سود می‌گیرند.

 

*** جامعه ۴۶ میلیونی سهام عدالت

 

فهیمی در خصوص ترکیب ۳۶ شرکت سهام عدالت، گفت:

این شرکتها شامل صنایع مختلفی است، الزاماً این شرکت‌ها درآمد سالیانه خودشان را به سود تقسیمی تبدیل نکرده‌اند، فرصتی به مردم داده شد که با ارزش سال ۸۵ مابه‌التفاوت ارزش سهام عدالت تسویه نشده را پرداخت کنند در غیر این صورت آن مقدار از سهامی که تسویه نشد به دولت بازگشت.

در حال حاضر یک جامعه ۴۶ میلیونی سهام عدالت داریم، مفهوم آزاد‌سازی سهام عدالت، فروش آن نیست و مردم می‌توانند دارایی‌شان را مدیریت کنند، این سهام تا قبل از این تحت مدیریت دولت بود و حالا خود سهام‌دار می‌تواند آن را مدیریت کند.

 

*** ورود بیش از ۱۳ میلیون سهام‌دار جدید به بازار بورس

 

فهیمی در ادامه در خصوص نقد کردن دارایی سهام، گفت: 

ما برای کسانی که می‌خواهند دارایی سهام عدالت‌شان را نقد کنند، زیرساخت را فراهم کرده‌ایم، این به منزله تشویق برای فروش سهام نیست، در روز دهم خرداد که سهام عدالت آزاد شد بیش از ۱۳ میلیون سهامدار جدید به بازار بورس ایران وارد شدند.

 
*** محدودیت زمانی فروش در بانک‌ها 

 

فهیمی با بیان اینکه رفتار مالی مردم با آزادسازی سهام عدالت تغییر می‌یابد، گفت:

فروش سهام عدالت در شعب بانک‌‌ها یک امر غیرعادی برای یک زمان خاص و ویژه کسانی است که به شبکه کارگزاری بازار سرمایه دسترسی ندارند، بنابراین این کار برای یک دوره مشخص است.

 

*** لزوم هوشیاری سازمان بورس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت در پایان، خاطرنشان کرد:

در همه بازارها امکان سوءاستفاده وجود دارد ولی سازمان بورس باید از آن جلوگیری کند، ولی این انتظار را نباید داشت که به خاطر این مسئله زیرساخت را کنار گذاشت، ما تلاش می‌کنیم از دارایی‌‌های سهام عدالت به خوبی محافظت کنیم تا سوءاستفاده نشود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید