کد خبر:179994
پ
برگزاری جلسه معاون امور معادن وزارت صمت با تولیدکنندگان اسلب و ورق فولادی
در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد

برگزاری جلسه معاون امور معادن وزارت صنعت با تولیدکنندگان اسلب و ورق فولادی

جلسه معاون امور معادن وزارت صمت با تولیدکنندگان اسلب و ورق فولادی در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

جلسه معاون امور معادن وزارت صنعت با تولیدکنندگان اسلب و ورق فولادی در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

 

*** شمار شرکت‌های حاضر در جلسه 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این جلسه سه شرکت تولیدکننده اسلب فولاد خوزستان، فولاد هرمزگان و فولاد مبارکه و مصرف‌کنندگان اسلب و تولیدکنندگان ورق از جمله نورد لوله اهواز، فولاد اکسین، فولاد کاویان، فولاد گیلان، فولاد اصفهان، فولاد خرم آباد و دیگر تولیدکنندگان حضور داشتند.

 
 

*** هدف از برگزاری جلسه با تولیدکنندگان اسلب و ورق فولادی

 
در این جلسه مقرر شد که اسلب مورد نیاز تولیدکنندگان توسط سه شرکت اصلی تولیدکننده به میزان نیاز و مطابق با جدول پیشنهادی انجمن فولاد تأمین بشود.
 
تولیدکنندگان ورق نیز موظف شدند که مطابق با سیاست‌های تنظیم بازار عرضه ۴۰ درصدی در بورس و ۶۰ درصدی در مچینگ ورق خود را توزیع کنند و در غیر این صورت اسلبی در اختیار آن‌ها قرار نخواهد گرفت.
 
 

*** گزارش آماری صنعت فولاد ایران در سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تولید فولاد میانی کشور در سال ۹۸ با رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال ۹۷، به ۲۷ میلیون و ۲۴۰ هزار تن رسید. تولید محصولات فولادی نیز با رشد ۶ درصدی به ۲۰ میلیون و ۱۸۲ هزار تن رسید. تولید آهن اسفنجی نیز در سال ۹۸، با رشد ۶ درصدی به حدود ۲۸ میلیون تن رسید.

از ۲۷ میلیون و ۲۴۰ هزار تن فولاد میانی تولیدشده در سال ۹۸، حدود ۱۶.۸ میلیون تن مربوط به بیلت و بلوم و حدود ۱۰.۴ میلیون تن مربوط به اسلب بوده است. تولید بیلت و بلوم فولادی در سال ۹۸، رشد قابل توجه ۱۸ درصدی را تجربه کرده اما تولید اسلب نسبت به سال ۹۷، رشدی نداشته است.

همچنین در سال ۹۸، ۱.۱ میلیون تن تیرآهن، ۸.۳ میلیون تن میلگرد و حدود ۸۰۰ هزار تن نبشی و ناودانی در کشور تولید شده و جمع تولید مقاطع طویل فولادی با رشد ۶ درصدی به ۱۰.۲ میلیون تن رسیده است.

 

 

انتهای پیام ///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید