کد خبر:179505
پ
حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت
سرپرست وزارت صنعت تاکید کرد

برنامه‌ریزی برای کاهش ارزبری و تعمیق ساخت داخل صنایع لبنی/ صادرات محصولات لبنی ایران به اوراسیا باید تقویت شود

سرپرست وزارت صنعت با اشاره به برنامه‌ریزی برای کاهش ارزبری و تعمیق ساخت داخل صنایع لبنی تاکید کرد صادرات محصولات لبنی ایران به اوراسیا باید تقویت شود.

سرپرست وزارت صنعت با اشاره به برنامه‌ریزی برای کاهش ارزبری و تعمیق ساخت داخل صنایع لبنی تاکید کرد صادرات محصولات لبنی ایران به اوراسیا باید تقویت شود.

 

*** برنامه‌ریزی برای کاهش ارزبری و تعمیق ساخت داخل صنایع لبنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین مدرس خیابانی در حاشیه بازدید از یک واحد صنعتی تولیدکننده و صادرکننده محصولات لبنی با بیان اینکه حتی در سخت‌ترین شرایط همچون کرونا تولید در ایران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعطیل نشد، گفت:

برنامه‌ریزی برای کاهش ارزبری و تعمیق ساخت داخل قطعات و ماشین‌آلات در صنایع لبنی در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.  

 
سرپرست وزارت صنعت در ادامه افزود:
بسیاری از صنایع دنیا در دوران شیوع ویروس کرونا با مشکلات بسیاری به لحاظ نیروی انسانی و فروش محصولات خود مواجه شدند، اما در ایران صنایع علیرغم مشکلات بسیار، توانستند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نه تنها نیروی انسانی خود را از آسیب‌های ناشی از این ویروس حفاظت کنند، بلکه تولید آنها نیز تعطیل نشود و پرقدرت به مسیر خود ادامه دهد.
واحدهای عظیم صنعتی در ایران با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی، به خوبی محیط کار و نیروی انسانی خود را از آسیب‌های شیوع این ویروس فراگیر، حفاظت کردند و علاوه بر تامین به موقع نیازها در بازار داخلی، صادرات خود به بازارهای هدف صادراتی را نیز متوقف نکردند.
 
 

*** صادرات ماسک در حال انجام است

 
 
مدرس خیابانی در ادامه بیان داشت:
در ابتدای شیوع ویروس کرونا، ایران برای تامین نیازهای کادر درمانی به واردات ماسک‌های N95 نیاز داشت، اما اکنون با به کارگیری پتانسیل‌ها و برنامه‌ریزی دقیق بر روی توان تولید داخلی، نه تنها تمام نیازهای کشور تامین شده و صادرات آن نیز در حال انجام است، بلکه برخی از صنعتگران ایرانی، به سمت صادرات خطوط تولید ماسک‌های N95 گام برداشته‌اند.
 
 

*** تاثیر واحدهای تولیدی بر تمامی ابعاد

 
 
وی با بیان اینکه تاثیر واحدهای تولیدی بر تمامی ابعاد اجتماعی، اقتصادی و امنیتی مشهود است، تصریح کرد:
حداقل کاری که وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی تولید می‌تواند برای تولیدکنندگان انجام دهد، آن است که در ستاد وزارتخانه، علاوه بر اینکه سنگ‌های پیش پای تولیدکنندگان را بردارد، مانع جدیدی پیش روی صنعتگران قرار ندهد.
 
 

*** ضرورت کاهش ارزبری صنایع لبنی

 
 
مدرس خیابانی، با تاکید بر ضرورت کاهش ارزبری صنایع لبنی کشور،گفت:
بخش عمده‌ای از نیازهای ارزی صنایع لبنی مرتبط با بسته‌بندی محصولات آنها است که بر این اساس به معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ماموریت داده شده تا زمینه کاهش ارزبری این صنعت و عمق‌بخشی به ساخت داخل را به صورت ویژه پیگیری کند.
 
 

*** ماموریت سازمان صنایع کوچک

 
 
وی همچنین به رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی نیز ماموریت داد تا با برگزاری میزهای ساخت داخل، زمینه را برای تامین نیازهای صنایع لبنی با اتکای به تولیدات داخلی فراهم نماید؛ به نحوی که بتوان عمق ساخت داخلی در صنایع لبنی را بالا برد.
 
 

*** تقویت صادرات صنابع لبنی به اوراسیا

 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای حضور محصولات لبنی ایران در بازارهای صادراتی حوزه کشورهای اوراسیا، گفت:
صادرات محصولات لبنی ایران به اوراسیا باید تقویت شود، به خصوص اینکه ایران با این اتحادیه توافقنامه تجارت ترجیحی داشته و این خود، زمینه را برای رقابت هر چه بیشتر صادرکنندگان ایرانی در بازارهای این کشورها فراهم می‌آورد.
بازارهای صادراتی در کشورهای منطقه، فرصت خوبی برای صادرکنندگان ایرانی فراهم آورده است؛ این در حالی است که ۶۰ درصد میزان صادرات کشور به بازارهای هدف کشورهای همسایه صورت می‌گیرد.
 
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید