کد خبر:179363
پ
سازمان برنامه و بودجه
روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خبر داد

پرداخت بیمه بیکاری به کمتر از یک سوم بیکاران کرونا

روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه از پرداخت مقرری بیمه بیکاری برای حدود ۱۰۳ هزار نفر از ثبت نام کنندگان اسفند ۱۳۹۸ به حساب مشمولان خبر داد.

روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه از پرداخت مقرری بیمه بیکاری برای حدود ۱۰۳ هزار نفر از ثبت نام کنندگان اسفند ۱۳۹۸ به حساب مشمولان خبر داد.

 

*** روند ثبت نام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، واریز مقرری بیمه بیکاری به حساب مشمولان و متقاضیان به دنبال اطلاعیه وزارت کار انجام شد که در آن از تمام مقرری ‌بگیرانی که در اسفند سال ۱۳۹۸ به دلیل شیوع کرونا شغل خود را از دست داده و بیکار شده اند خواسته بود پس از دریافت پیامک ارسال شماره ‌حساب برای واریز بیمه بیکاری نسبت به درج شماره حساب بانکی خود در یکی از بانکهای تعیین شده در سامانه بیمه بیکاری وزارت کار اقدام کنند.

 

*** آمار ثبت نام کنندگان و مشمولان

 

پیش از این مسعود بابایی مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار درباره آخرین آمار ثبت نامی در این سامانه، اظهار داشت:
در مجموع ۸۳۵ هزار و ۱۴۹ نفر در این سامانه ثبت نام کردند که ۶۹۸ هزار و ۷۹۳ نفر مشمول دریافت این بیمه شده‌اند.
وی درباره مشمولان بیمه بیکاری به تفکیک ماه، گفت:
در اسفند ماه ۳۷۳ هزار نفر، فروردین ۲۹۳ هزار و ۹۸۵ نفر، اردیبهشت ۱۵ هزار و ۱۲۵ نفر و تا ۱۰ خردادماه ۶ هزار و ۲۴۶ نفر مشمول دریافت این بیمه توسط وزارت کار تایید شدند.

 

*** کمتر از یک سوم مقرری دریافت کردند

 

براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه، از میان ۳۷۳ هزار نفر مشمول بیمه بیکاری اسفند سال گذشته ۱۰۳ هزار نفر مقرری را دریافت کردند.

 

*** مابقی پرداخت‌ها در ماه‌های آتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که این اقدامات مربوط به تعدادی از ثبت نام کنندگان اسفند ۱۳۹۸ بوده و به تدریج با تأیید و اعلام اطلاعات حساب‌های مابقی مشمولین توسط سازمان تأمین اجتماعی این مقرری برای ماه‌های بعدی نیز پرداخت خواهد شد.
براساس اعلام این سازمان فهرست و شماره حساب بخش دوم مشمولان طرح پرداخت این بیمه به مشاغل آسیب دیده از کرونا در روزهای آتی توسط سازمان ‎تأمین اجتماعی تأیید و پس از ارسال با فوریت پرداخت خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید