کد خبر:179315
پ
رئیس مرکز ملی کارآفرینی
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران:

لزوم اصلاح قوانین بورس و بازار سرمایه/ اقبال مردم به سرمایه‌گذاری در بورس

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اقبال مردم به سرمایه‌گذاری در بورس، ‌بر لزوم اصلاح قوانین و مقررات بازار سرمایه تاکید کرد.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اقبال مردم به سرمایه‌گذاری در بورس، ‌بر لزوم اصلاح قوانین و مقررات بازار سرمایه تاکید کرد.

 

*** لزوم اصلاح قوانین بورس و بازار سرمایه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین سلاح ورزی در توئیتی نوشت: 

‌مقررات، اصلی‌ترین ضامن پایداری و مولد بودن هر بازار است. مقررات بازار سرمایه ایران، ناکارآمد و نامتناسب با حجم امروز معاملات بورس و پویایی مورد انتظار از آن است. اصلاح و روزآمدسازی این مقررات، گامی ضروری برای حفظ رونق و ثبات بورس است.

در حالی که تا یک سال قبل بیشترین افراد حاضر در معاملات بورس اوراق بهادار تهران در روز عرضه اولیه سهام شرکت‌ها و در حدود ۵۰۰ هزار نفر بود،‌ امسال با عرضه اولیه سهام شرکتهای ارزنده تامین اجتماعی مثل شستا و سرمایه‌گذاری صبا تامین و نیز پتروشیمی تندگویان ، عرضه واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق واسطه‌گری مالی یکم (ETF) باعث استقبال گسترده مردم از بورس شده و آمار حضور افراد در عرضه اولیه آریا ساسول حدود ۳٫۳ میلیون نفر یعنی ۶ برابر پارسال است.

 

*** نتیجه تعداد تراکنشهای مالی

 

‌به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران در پایان آورده است:

به طوری که متقاضیان خرید سهام در بورس و در نتیجه تعداد تراکنشهای مالی ۶ برابر شده که سامانه‌های قبل از معاملات،‌ سامانه موتور معاملات و به ویژه سامانه پس از معاملات کشش این تعداد تراکنش را ندارد و دچار اکندی و اختلال می‌شود.

همچنین قوانین و مقررات مانند قانون تجارت با توجه به تحولات اقتصاد نیاز به اصلاح اساسی دارد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید