کد خبر:179313
پ
مرزهای کشور
سخنگوی گمرک کشور خبر داد

شروع دوباره فعالیت مرزی ایران و ترکیه/ ضدعفونی تمام خودروها در مرز

سخنگوی گمرک کشور با اشاره به ضدعفونی تمام خودروها در مرز از شروع دوباره فعالیت مرزی ایران در مرز بازرگان با پیگیری و رایزنی مقامات کشورمان با مسئولان ترکیه‌ای خبر داد.

سخنگوی گمرک کشور با اشاره به ضدعفونی تمام خودروها در مرز از شروع دوباره فعالیت مرزی ایران در مرز بازرگان با پیگیری و رایزنی مقامات کشورمان با مسئولان ترکیه‌ای خبر داد.

 

*** شروع دوباره فعالیت مرزی ایران و ترکیه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید روح اله لطیفی با اعلام این خبر، اظهار داشت:

پس از پیگیری های مستمر مقامات کشورمان با مسئولان ترکیه به ویژه گفتگوی روسای جمهور دو کشور، از صبح امروز فعالیت مرز بازرگان به حالت عادی بر می گردد.

 

وی در ادامه افزود: از ساعت ۱۰:۳۰دقیقه صبح امروز، با اجرای پروتکل های بهداشتی،  کامیون های ایرانی و ترکیه ای برای تعاملات تجاری از مرز های دو کشور، اجازه تردد پیدا می کنند.

 

*** تردد کامیون‌ها از مرز

 

لطیفی در ادامه بیان داشت:

با رایزنی های به عمل آمده، کامیون هایی که در مرز بازرگان متوقف شده بود و طرف ترک این کامیون ها را پذیرش نمی کرد، به سوی ترکیه حرکت کردند.

با میسر شدن امکان تردد از این مرز، روزانه ۶۰ دستگاه کامیون از طریق این مرز به سمت ترکیه حرکت خواهد کرد.

 

*** ضدعفونی تمام خودروها در مرز

 

سخنگوی گمرک در پایان، اظهار داشت:

تمام خودروها در بدو ورود و خروج از مرز بازرگان ضدعفونی می شوند.

همزمان با بازگشایی مرز بازرگان، ملاقات مرزی بین مدیران گمرک بازرگان و گوربلاغ ترکیه برای اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی و سرعت بخشی برای  عبور محموله های تجاری برگزار می شود.

 

*** زمان بسته‌شدن مرز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است از سوم اسفندماه مرزهای ترکیه به روی کامیون های ایرانی برای ورود به خاک این کشور به دلیل ممانعت از شیوع بیماری کووید۱۹ ممنوع بوده استو فعالیت مرزی متوقف شده بود.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید