کد خبر:178215
پ
WhatsApp Image 2020-05-31 at 10.34.03
معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت:

اجرای ۱۸۶ پروژه آب‌رسانی برکت در مناطق محروم

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت از اجرای ۱۸۶ پروژه آب‌رسانی در مناطق محروم تا به امروز خبر داد.

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت از اجرای ۱۸۶ پروژه آب‌رسانی در مناطق محروم تا به امروز خبر داد.

 

*** آغاز به‌کار ۱۱۱ پروژه آب‌رسانی جدید برکت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد مهجوری با اعلام این خبر، افزود:

با آغاز به‌کار ۱۱۱ پروژه آب‌رسانی جدید برکت در مناطق محروم کشور با اعتباری معادل ۲۲۰ میلیارد ریال، تعداد پروژه‌های آب‌رسانی بنیاد در سراسر کشور به ۱۸۶ طرح رسید.

این پروژه‌ها شامل احداث مخزن و شبکه‌ها‌ی آب‌رسانی، عملیات اصلاح و تعویض خط لوله، خرید تانکر آب‌رسانی، مرمت قنوات، خرید و نصب دستگاه آب‌شیرین کن، به‌سازی چشمه و غیره می‌شود.

 

*** ۱۸۶ پروژه به بهره‌برداری رسیده است

 

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی‌ بنیاد برکت در ادامه بیان داشت:

در  این بنیاد ۲۱۸ پروژه آب‌رسانی را با بودجه‌ای معادل ۱۱۶۷ میلیارد ریال در بیش از ۷۱۱ روستای محروم کشور در دست احداث دارد که از این تعداد، ۱۸۶ پروژه به بهره‌برداری رسیده است.

 

مهجوری در ادامه خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی و رضوی، خوزستان، زنجان، فارس، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، کرمانشاه، لرستان، قم، مرکزی، هرمزگان، کردستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری و تهران، ۱۷ استان تحت پوشش خدمات آب‌رسانی بنیاد برکت هستند.

 

وی بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت:

بنیاد برکت سال گذشته نیز بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به روستاهای محروم و جلوگیری از مهاجرت روستاییان، ۷۵ پروژه‌‌ آب‌رسانی را در ۴۷۷ روستا به بهره‌برداری رسانده است.

 

 

بنیاد برکت

 

*** ایجاد اشتغال پایدار برای روستاییان و ارایه‌ خدمات

 

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت با تاکید بر اینکه بسیاری از ساکنان مناطق روستایی از بابت کمبود آب در مضیقه هستند، بیان کرد:

تامین آب شرب روستاهای کشور به‌ویژه در مناطقی که از خشک‌سالی رنج می‌برند، علاوه بر جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه‌ روستاییان و بروز مشکلات مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و معیشتی ناشی از حاشیه‌نشینی در شهرها، باعث حفظ و بقای جمعیت در مناطق مرزی کشور، ارتقای سطح سلامت و بهداشت روستاییان و گسترش عدالت اجتماعی، افزایش درآمد و کمک به معیشت روستاییان از طریق تامین آب مورد نیاز دام و طیور خانگی روستاییان می‌شود.

 

مهجوری در ادامه افزود:

ایجاد اشتغال پایدار برای روستاییان و ارایه‌ خدمات زیربنایی مانند آب‌رسانی به آن‌ها، در همین راستا انجام می‌پذیرد. این فعالیت‌ها از جمله برنامه‌های اصلی ستاد اجرایی فرمان امام در روستاها به شمار می‌رود که از طریق بنیاد برکت دنبال می‌شود و باعث حفظ و بقای جمعیت روستایی در روستاها خواهد شد.

بنیاد برکت نزدیک به ۳۵ هزار پروژه عمرانی و زیربنایی را در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور به بهره‌برداری رسانده یا در دست احداث دارد.

بنیاد برکت برای اجرای این پروژه‌ها بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی نموده و تخصیص داده است.

 

*** اجرای دستورات رهبر معظم انقلاب

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  معاونت عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت در پایان با تاکید بر اینکه تمام ۳۱ استان کشور تحت پوشش طرح‌های عمرانی و زیربنایی این بنیاد قرار دارند، خاطرنشان کرد:

هر چند بنیاد برکت با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محروم و کمتر توسعه یافته از طریق ایجاد فرصت‌های کسب و کار، عمده فعالیت‌ها و اقدامات خود را بر اشتغال‌زایی در این مناطق متمرکز کرده است اما به اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی در مناطق روستایی و محروم نیز توجه ویژه دارد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − شش =

کلید مقابل را فعال کنید