کد خبر:177768
پ
قطعه‌سازان
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو:

تشکیل کارگروهی برای تامین مواد اولیه صنایع کشور/ چهار مشکل اصلی قطعه‌سازان

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو ضمن تشریح چهار مشکل اصلی قطعه‌سازان از تشکیل کارگروهی برای تامین مواد اولیه صنایع کشور خبر داد.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو ضمن تشریح چهار مشکل اصلی قطعه‌سازان از تشکیل کارگروهی برای تامین مواد اولیه صنایع کشور خبر داد.

 

*** کمترین نیاز ارزی در طول تاریخ 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مازیار بیگلو در جلسه با سرپرست وزارت صنعت با اشاره به کاهش ارزبری خودروها، گفت:

با هدف رسیدن به تیراژ ۱.۲ میلیون دستگاه خودرو، نیاز ارزی زنجیره تامین خودروسازان حدود دو میلیارد دلار است که کمترین نیاز ارزی این صنعت در طول تاریخ محسوب می‌شود.

 

*** هشدار برای کسری قطعات 

 

بیگلو هشدار داد:

تخصیص نیافتن ارز مورد نیاز سازندگان قطعات، منجر به تامین نشدن قطعات خارجی مورد نیاز و در نتیجه تولید خودرو با کسری قطعات مواجه خواهد شد که در ادامه، شمارگان تولید خودروسازان را با کاهش مواجه خواهد کرد.

 

بیگلو ، همچنین با اشاره به بازنشدن گزینه واردات بدون انتقال ارز،  گفت:

بر این اساس، مشکلات تامین نشدن ارز همچنان پابرجاست و این بر مشکلات سازندگان قطعات می افزاید.

 

*** تعدیل نشدن قیمت ارز در قراردادها 

 

وی در ادامه به تعدیل نشدن قیمت ارز در قراردادهای بین خودروسازان و تامین کنندگان قطعات اشاره کرد و گفت:

قراردادها همچنان بر پایه دلار ۱۱ هزار تومانی است و اکنون که دو ماه از سال ۹۹ را نیز پشت سر گذاشته‌ایم هیچ یک از خودروسازان اقدامی برای تعدیل قیمت‌ها انجام نداده‌اند.

 

*** مشکلات سازندگان قطعات 

 

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو یادآور شد:

البته خودروسازان دلیل این مساله را آشفتگی بازار، مشخص نشدن قیمت‌ها و شفاف نبودن نرخ ارز عنوان می‌کنند.

 اصلاح نکردن قیمت‌ها از یک سو سود و زیان تولید کنندگان قطعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از سوی دیگر آنها را در تامین نقدینگی مورد نیازشان دچار مشکل خواهد کرد.

 

 

*** چهار مشکل اصلی قطعه‌‌سازان

 
 
وی در ادامه بیان داشت:
چهار مشکل اصلی قطعه‌‌سازان در این جلسه مطرح شد که سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت دستوراتی برای رفع آن ها، همچون اصلاح قراردادهای خودروسازان و قطعه سازان و همچنین تامین ارز و نقدینگی مورد نیاز صنعت قطعه سازی را صادر کردند.
 
بیگلو در ادامه اضافه کرد:
با توجه به اینکه عملا از پایان سال گذشته ارز نیمایی به قطعه سازان و خودروسازان تعلق نگرفته است و جهش عجیب قیمت ارز نیمایی که البته به قطعه‌سازان و خودروسازان نمی‌رسد، مشکلات عدیده ای برای قطعه سازان ایجاد کرده است.
ضمن اینکه با وجود افزایش نرخ ارز، هنوز نرخ آن در قراردادهای مالی قطعه‌سازان با خودروسازان به دلیل مشکلاتی که پیش از صلاح قیمت‌ها وجود داشته، اصلاح نشده است که این موضوع باتوجه به افزایش هزینه‌های صنعت قطعه‌سازی هم فعالان این صنعت را با مشکل روبرو کرده است.
 
 

*** جزئیات جلسه با سرپرست وزارت صنعت 

 
مازیار بیگلو درباره جزئیات این جلسه، بیان کرد:
این جلسه پیرامون چهار مشکل اصلی این صنعت برگزار شد که یکی از موضوعات مطرح شده مسائل ارزی بود که هم به لحاظ کمبود و عدم تخصیص  آن از ابتدای سال جاری و هم به لحاظ قیمت‌گذاری که افسار گسیخته شده و مدام افزایش می یابد، مورد بررسی قرار گرفت.
 
وی در ادامه افزود: همچنین مشکل اصلی بعدی که به آن پرداخته شده، موضوع مواداولیه داخلی بود که علاوه براینکه در تامین آن دچار مشکل هستیم، آن نیز از قیمت ارز تبعیت کرده و افزایش قیمت بیش از ۵۰ درصدی داشته است.
ضمن اینکه عرضه فولاد، آلومینیوم، مس و… در بورس کالا به سختی انجام شده و دائما هم معاملات آن ها ابطال می شود که بسیار دردسرساز شده است.
 

*** مشکل سوم قطعه‌سازان، تامین نقدینگی

 
بیگلو مشکل سوم مطرح شده در این جلسه را نقدینگی مورد نیاز قطعه سازان اعلام کرد و گفت:
تا چندی پیش به دلیل بحث های یورو ۵، بسیاری از خودروها شماره گذار نشدند که به دنبال آن قطعه سازان با کمبود نقدینگی مواجه شدند. در حال حاضر هم کماکان به ویژه با وضعیت اخیر فروش هایی که دو خودروساز دارند و سیاست جدیدی که وزارت صمت اتخاذ کرده است، می دانیم که حداقل تا دو هفته آینده هیچ ورودی خودروسازان نخواهند داشت و این مجدد باعث خواهد شد که کمبود نقدینگی به صنعت قطعه سازی منتقل شود.
 
 
دبیر انجمن سازندگان قطعه و مجموعه های خودرو در ادامه افزود:
علاوه بر این‌ها، دیگر مشکل اصلی ما بحث قیمت‌گذاری‌هاست. متاسفانه قیمت گذاری دستوری که بر روی خودروها اعمال می شود، سبب شده خودروسازان نتوانند قیمت ها را در قرداد خود با قطعه سازان اصلاح کنند که باعث زیان شدید قطعه سازان شده است. این چهار موضوع به تفصیل به سمع سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت رسید. اتفاق مثبت اینجاست که باتوجه به اینکه ایشون از بدنه وزارت صنعت بوده اند، به بیشتر مسائل اشراف کامل  داشته اند. اصلاح قیمت در سطح قطعه سازی از همین هفته آغاز خواهد شد.
 
 

*** تامین ارز قطعه‌سازان

 
 
بیگلو در ادامه افزود: در رابطه با تامین ارز قطعه‌سازان، تمهیداتی را حاصل کردند که طی چند روز آینده نتیجه آن مشخص خواهد شد و ما نیز امیدوار هستیم که به میزانی که ارز مورد نیاز صنعت قطعه سازی و خودرو که البته رقم چندان بالایی هم نیست، تامین شود.
به طور مثال سالیانه برای واردات ارزن برای جوجه ها ۲.۵ میلیارد دلار ارز تحخصیص داده می شود در حالی که برای تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو تنها به دو میلیارد دلار ارز در سال نیاز داریم. وزارت صمت توافقاتی با ایدرو انجام داده است که طی آن سهم بسیار بالایی از ارز مورد نیاز تامین خواهد شد.
 
 

*** دستور برای اصلاح قیمت‌ها

 
 
وی در ادامه بیان داشت: در رابطه با قیمت گذاری ها، علاوه براینکه به خودروسازان دستور دادند که قیمت قرداد قطعه سازان را اصلاح کنند و قرار شد که در رابطه با اصلاح قیمت خودروسازی، قطعه‌سازی کماکان در کنار وزارت صمت و خودروسازان حرکت کند و در تمام موارد و پارامترهایی که در بحث قیمت خودرو موثر هستند، قطعه سازان نیز ورود کنند.
در بحث نقدینگی هم باتوجه به اینکه نقدینگی تابعیتی از قیمت گذاری ها دارد، به محض آنکه قیمت گذاری ها اصلاح شود، کمبود نقدینگی خود به خود از سوددهی که برای خودروسازان ایجاد می شود، جبران خواهد شد.
 
 

*** تشکیل کارگروهی برای تامین مواد اولیه

 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن قطعه‌سازان در پایان  تاکید کرد:
در رابطه با مشکل تامین مواد اولیه داخلی  هم قرار شد  که سرپرست وزارت صمت کارگروهی را با حضور نماینده انجمن تشکیل دهند که در آن مشکلات مواداولیه به ویژه فولاد در وهله اول برطرف و سپس به سمت پتروشیمی‌ها، مس و آلومینیوم حرکت شود. این کارگروه با حضور دوستان فولادی از جلمه فولاد مبارکه، نمایندگان انجمن، معاونت معدنی وزاتخانه و زیر نظر خود جناب مدرس خیابانی تشکیل خواهد شد تا تامین مواداولیه حل شود.   
 
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید