کد خبر:177673
پ
لوازم خانگی
به دور از چشم ناظران دولتی رخ داد

افزایش ۱۵ تا ۳۰ درصدی قیمت لوازم خانگی

طی دو ماهه اخیر تولیدکنندگان لوازم خانگی به بهانه اعمال تحریم و نبود مواد اولیه و بدون مجوز و سلیقه‌ای محصولات خود را ۱۵ تا ۳۰ درصد گران کرده‌اند.

طی دو ماهه اخیر تولیدکنندگان لوازم خانگی به بهانه اعمال تحریم و نبود مواد اولیه و بدون مجوز و سلیقه‌ای محصولات خود را ۱۵ تا ۳۰ درصد گران کرده‌اند.

 

*** بازار نابسامان لوازم خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طی ماه های اخیر روند افزایشی قیمت برخی کالاها از جمله خودرو عاملی شد تا واحدهای نظارتی در بازار حضور فعال تری داشته باشند و خودروسازان را هم ملزم به فروش فوری محصولات برای کاهش قیمت‌ها در بازار کنند.

اما از آن طرف اوضاع بازار سایر کالاهای صنعتی از جمله لوازم خانگی خوب نیست و عدم نظارت‌ها بر آن عاملی شده تا مصرف‌کنندگان، سرگردان از خرید، در پی دلایل افزایش قیمت‌ها باشند.

 

*** ۱۵ الی ۳۰ درصد افزایش قیمت لوازم خانگی

 

تولیدکنندگان لوازم خانگی در ماه‌های پایانی سال گذشته اقدام به افزایش ۵ درصدی قیمت محصولات خود کرده‌اند.

اما در دو ماهه اخیر اعمال تحریم‌ها و نبود مواد اولیه را بهانه جدیدی برای افزایش قیمت‌ها اعلام و بدون مجوز و سلیقه‌ای محصولات خود را ۱۵ تا ۳۰ درصد گران کرده‌اند. تعدادی دیگر هم تخفیف اعمالی بر روی کالاها را متوقف کرده، حتی اعتباری هم کالا نمی‌فروشند.

 

*** افزایش قیمت محصولات ایرانی و خارجی

 

در حال حاضر قیمت ماشین لباسشویی و ظرفشویی یک برند آلمانی از ۱۱ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان و مایکروفر وارداتی از ۶ میلیون تومان به ۱۸ میلیون تومان رسیده است.

علاوه بر این روند افزایش قیمت در محصولات ایرانی هم دست کمی از خارجی‌ها نداشته، به نحوی که یک یخچال فریزر ایرانی از ۹ میلیون تومان به ۱۵ تا ۱۸ میلیون تومان رسیده است.

 
*** نبود نظارت دقیق وهدفمند

 

قرار بود به منظور نظارت دقیق، هدفمند، موثر و برخورد سریع با متخلفان تولیدکنندگان، واردکنندگان و عرضه کنندگان کالا، قیمت کالا و خدمات در سایت ۱۲۴ سازمان حمایت درج شود تا وضعیت حداکثری و حداقلی قیمت‌ها برای مصرف‌کنندگان مشخص باشد.

اما با مشاهده سایت، مصرف‌کنندگان فقط با تعداد محدودی کالا آنهم بدون تنوع روبه رو می شوند که قیمت‌های آنها اختلاف فاحشی با بازار دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید