کد خبر:177552
پ
امضا و تبادل تفاهمنامه سه جانبه بین ایمیدرو، معاونت معدنی و زمین شناسی
با حضور سرپرست وزارت صنعت صورت گرفت

امضا و تبادل تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین ایمیدرو، معاونت معدنی و زمین شناسی

یک تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ بین سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران، ایمیدرو، معاونت معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت و همچنین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی امضا و مبادله شد.

یک تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ بین سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران، ایمیدرو، معاونت معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت و همچنین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی امضا و مبادله شد.

 

*** امضاء تفاهم‌نامه سه‌جانبه معدنی 

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو، داریوش اسماعیلی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و علی رضا شهیدی رییس سازمان زمین شناسی کشور امضا شده است.

تفاهم‌نامه فوق در راستای ماده ۵ قانون معادن و به منظور توسعه همکاری در زمینه اکتشاف، استخراج و فراوری مواد معدنی، بهره‌گیری از ظرفیت‌ها ، تجارب و توانایی‌های هر بخش، هم‌افزایی و توسعه توان ملی در ایجاد ثروت در حوزه معدن امضا شده به طوری که زمینه‌سازی جلب مشارکت بیشتر بخش‌های خصوصی و تعاونی کشور در امور معدن را فراهم آورد.

 

*** اهداف تفاهم‌نامه

 

این سند به مدت سه سال و در راستای تسریع در انجام فعالیت‌های اکتشافی کشور و نظر به اهمیت امر اکتشاف در توسعه پایدار کشور و لزوم توسعه همکاری‌های بین بخشی مبادله شده است.

موضوع تفاهم نامه عبارت است از انجام همکاری بر اساس موضوع مشخص و مجزا به تفکیک هر پروژه و با سرفصل و شرح خدمات مشخص در قالب توافق‌نامه و یا قرارداد اقدام خواهد شد.

مقرر شده هر سه طرف تفاهم نامه کمیته مشترک راهبری تشکیل دهند که وظیفه آن بررسی طرحهای پیشنهادی و تهیه و تصویب شرح خدمات است.

کمیته مشترک باید به منظور انجام نظارت بر شرح خدمات فوق ساختار مناسب را طراحی کنند.

 

*** برنامه سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد ریالی ایمیدرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق این سند ایمیدرو متعهد می‌شود تا سقف اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد ریال سالانه هزینه‌های انجام شرح خدمات عملیات اکتشافی را بر اساس ضوابط و مقررات تامین کند.

 

 

نتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول