کد خبر:176471
پ
hemati3
رئیس بانک مرکزی خبر داد

رویدادهای مهم در حوزه اقتصادی و بانکی/ ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در صفحه شخصی خود از رویدادهای مهمی که طی روزهای آینده در حوزه اقتصادی و بانکی رخ می‌دهد، خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در صفحه شخصی خود از رویدادهای مهمی که طی روزهای آینده در حوزه اقتصادی و بانکی رخ می‌دهد، خبر داد.

 

*** رویکرد بانک مرکزی در حوزه اقتصادی و بانکی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عبدالناصر همتی در این یادداشت خود پیرامون رویدادهای حوزه بانکی و اقتصادی، آورده است:

روز سه‌شنبه بیانیه رسمی چارچوب هدف‌گذاری تورم از سوی بانک مرکزی منتشر خواهد شد. دراین رویکرد پیشنگرانه و فعال سیاستگذاری پولی، قطب‌نمای سیاست‌گذاری پولی، کاهش انحرافات نرخ تورم از نرخ تورم هدف‌گذاری شده است و برای رفع انحراف ایجاد شده، بانک مرکزی، نرخ سود سیاستی و یا دالان نرخ سود را تعدیل کرده و با استفاده از عملیات بازار باز، نرخ جاری ومؤثر دربازار پول را تنظیم می‌کند.

 

*** عرضه اوراق بدهی برای تامین کسری بودجه

 

در ادامه یادداشت رئیس بانک مرکزی، آمده است:

با تایید نهایی شورای عالی هماهنگی اقتصادی، کسری بودجه سال ۱۳۹۹ درکنار عرضه سهام شرکت‌های دولتی واموال مازاد دولت از طریق انتشار اوراق بدهی دولت دربازار پول و سرمایه تأمین خواهد شد، طبق اطلاع واصله از همکاران خزانه‌داری کل کشور در روزهای آینده شاهد عرضه اوراق بدهی برای تأمین کسری بودجه و بالتبع، تعمیق بیشتر بازار بدهی خواهیم بود.

 

*** ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح

 

همتی در ادامه یادداشت خود درباره یکی از رویدادهای بانکی و اقتصادی، اعلام کرد:

در ادامه روند ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح ظرف ده روز آینده با برگزاری مجامع بانک مهر اقتصاد و بانک حکمت ایرانیان ادغام این دو بانک در بانک سپه نهایی شده و مجمع سه بانک باقیمانده دیگر نیز، به تدریج برگزار خواهد شد، بانک مرکزی مسیر اصلاح نظام بانکی و ارتقای سلامت مالی بانکها را با جدیت ادامه خواهد داد.

 

*** حمایت بانک مرکزی از کسب و کارهای آسیب‌دیده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس بانک مرکزی در پایان یادداشت خود، آورده است:

نظام بانکی کشور طبق وعده‌ای که داده است، آماده پرداخت ۵۰ هزارمیلیارد تومان تسهیلات بانرخ سود ۱۲درصد به مشاغل و واحدهای کسب وکار که به خاطر شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، است، به محض دسترسی بانک‌ها به سامانه مربوط به اطلاعات مشاغل و نیز واحدهایی که واجد شرایط استفاده از این وام هستند و توسط وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این خصوص ایجاد شده است بانک‌ها نیز ظرف یک هفته تقاضاها را بررسی و اقدام لازم را انجام خواهند داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول