کد خبر:216607
پ
photo5927061727999013873_3156
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

پیام تبریک رییس هیئت عامل ایمیدرو به مناسبت هفته معدن

رییس هیئت عامل ایمیدرو در پیامی، هفته معدن را به فعالان این حوزه تبریک گفت.

رییس هیئت عامل ایمیدرو در پیامی، هفته معدن را به فعالان این حوزه تبریک گفت.

 

*** پیام تبریک رییس هیئت عامل ایمیدرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خداداد غریب پور در این پیام آورده است:

این بخش اکنون فرصتی استثنایی یافته تا آنگونه که ظرفیت برای توسعه و اشتغال در کشور دارد، شناخته شود. تاکیداتی که طی سال های اخیر از زبان مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی و همچنین ایجاد ارزش افزوده در تولیدات معدنی، رونق و اخیرا جهش تولید شده، گویای این واقعیت است.

همچنین در نامه ای که طی روزهای گذشته از سوی دکتر روحانی رییس محترم جمهوری خطاب به سرپرست محترم وزارت صنعت معدن و تجارت نوشته شده، تقویت بخش معدن و رساندن به جایگاه واقعی آن، از بندهای اصلی نامه مذکور است.

از این سو دکتر مدرس خیابانی نیز توسعه بخش معدن و صنایع معدنی را اولویت اصلی وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرده است و این، نویدبخش حمایت از اقدامات توسعه ای در حوزه معدن است.

معادن به دلیل آنکه عمدتا در نقاط کم برخوردار کشورمان واقع شده اند، در تغییر چهره مناطق معدنی و کاهش فاصله طبقاتی نقشی برجسته دارند به ویژه آنکه در دو سال اخیر تعهد به ایفای مسوولیت اجتماعی نزد اهالی معدن افزون تر شده و این امر جای بسی قدردانی دارد.

این حوزه همچنین توانست در سال گذشته سهم قابل توجهی از صادرات غیرنفتی را در اختیار گیرد. علاوه بر این واقعیت نشان می دهد طی سال های اخیر شرکت های زنجیره معدن و صنایع معدنی در حالی که سهمی حدوداد۲۵ درصدی از ارزش بازار بورس را در اختیار دارند، اما بیش از آن سود نصیب بخش معدن می کنند.

بیان خلاصه ای از جایگاه معدن، در واقع ابراز سپاس از اهالی معدنی کشور است که منشاء تحول در این بخش شده اند. و چه نیکوست که اول خرداد ماه، روز معدن (و شروع هفته ای به همین نام) فرصتی برای بازگو کردن نقش آفرینی اهالی این حوزه قرار داده شده است.

 

رییس هیئت عامل ایمیدرو در پایان پیام خود آورده است:

در واقع برجسته شدن جایگاه اشتغال، افزایش درآمد، ارزآوری برای اقتصاد کشور، توجه به مناطق کم برخوردار و … از جمله اثرات تلاشگران این حوزه است. امسال نیز با همتی مضاعف موضوعاتی همچون فعال سازی معادن کوچک و متوسط و واگذاری طبق قانون آنها به بخش خصوصی،اکتشافات، تکمیل زنجیره ارزش، جلوگیری از خام فروشی، توسعه زیرساخت ها، ارتقای بومی سازی و افزایش تولید و صادرات و …. را دنبال خواهیم کرد. روز معدن را خدمت یکایک معدنکاران کشور، اعضا و روسای تشکل ها و همچنین مسوولان و تصمیم گیران این بخش تبریک می گویم و در یک همگرایی و تلاش جمعی، امید به توسعه و اثرگذاری روزافزون “معدن” در اقتصاد ملی دارم. 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول