کد خبر:175774
پ
ورق‌های فولادی
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت:

برنامه‌ریزی برای فعال‌سازی ‌هزار معدن در کشور/ اولویت وزارت صنعت در سال جهش تولید

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت با ضمن اشاره به اولویت وزارت صنعت در سال جهش تولید از برنامه‌ریزی برای فعال‌سازی ‌هزار معدن در کشور خبر داد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت با ضمن اشاره به اولویت وزارت صنعت در سال جهش تولید از برنامه‌ریزی برای فعال‌سازی ‌هزار معدن در کشور خبر داد.

 

*** برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات واحدهای منطقه دو کوهک شیراز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، داریوش اسماعیلی بازدید از معادن شن و ماسه منطقه دو کوهک شیراز با اشاره اینکه معادن و صنایع معدنی نقش اساسی در رشد اقتصاد کشور دارد، گفت:

با توجه به درخواست سازمان حفاظت محیط زیست و مطرح شدن معادن شن و ماسه دو کوهک در شورای عالی معادن جهت جانمایی و ساماندهی این مجموعه و نیز بررسی مسایل و مشکلات زیرساختی ، آب و برق و غیره در این معادن و نقش آن‌ها در ساختمان‌سازی امور عمرانی و زیربنایی در شهرشیراز و حومه این بازدید انجام شد.

 

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در ادامه بیان کرد:

مقرر شد تا با همکاری استانداری فارس و سازمان صمت، سازمان محیط زیست در بحث جانمایی پیشنهادات بررسی تا در رفع مسایل و مشکلات و فعالیت این واحدها برنامه ریزی لازم و اساسی انجام شود تا معدنکاران و شهروندان هر دو متضرر نشوند.

 

*** اولویت وزارت صنعت

 

اسماعیلی در ادامه بیان داشت:

اولویت وزارت صمت توسعه فعالیت‌های معادن و صنایع معدنی در کشور است.

بنابراین در این راستا ضرورت بازسازی و نوسازی ماشین آلات و تجهیزات موجود درمعادن شن و ماسه و ساماندهی فعالیتهای معادن شن و ماسه همچنین افزایش کیفیت فرآوردهای این معادن موجب بهره وری بیشتر و جهش تولید می شود.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

مجموعه صنعت و معدن باید موتور محرکه توسعه ی استان باشد، لذا در این راستا با شناسایی مسایل و مشکلات سد راه بخش تولید وصنعت و معدن و نیز آسیب شناسی توام با مطالعات کارشناسی شده و نیز با مساعدت مسوولین استانی وکشوری مسیر توسعه و پیشرفت در رشد اقتصادی استان را هموار خواهیم نمود.

 

*** هدف‌گذاری برای فعال‌سازی هزار معدن در کشور

 

معاون امور معادن وصنایع معدنی وزیر صمت با اشاره به اینکه تعداد معادن کشور بیش از ۱۰ هزار معدن است، گفت:

امسال برنامه های ویژه ای در راستای تحقق جهش تولید در بخش معادن و صنایع معدنی کشور و استان فارس اجرا خواهد شد همچنانکه برنامه فعال شدن ۱۰۰۰ معدن غیر فعال یعنی حدود ۲۵ درصد را در کشور داریم.

 

*** وعده معاون امور معادن وزارت صنعت

 

داریوش اسماعیلی معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت وعده داد که امسال تعداد زیادی از معادن غیرفعال در فارس به مدار تولید می پیوندد.

 

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در پایان، اظهار داشت:

معادن کوچک مقیاس در برنامه فعال سازی قرار گرفته است که استان فارس با همکاری خوبی که با شرکت تهیه وتولید مواد معدنی ایران دارد می تواند در زمینه فعالسازی معادن غیر فعال جزو استانهای پیشرو باشد که دراین خصوص اقداماتی نیز دردست انجام است.

 

***  جزئیات بازدید معاون امور معادن وزارت صمت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، محمود رضایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، حمید ظهرابی مدیر کل محیط زیست استان و تعدادی از معدنکاران، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران و کار آفرینان از معادن شن، ماسه در منطقه دو کوهک بازدید کرد و از نزدیک مسائل و مشکلات آن‌ها را بررسی و جهت رفع مشکلات این واحدها دستورات لازم را صادر کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 15 =

کلید مقابل را فعال کنید