کد خبر:175673
پ
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شرکت خودروسازی کارمانیا، خودروسازی بدون خودرو/ خودروی بی وای دی اس ۷ خودرویی که روی کاغذ ماند

شرکت خودروسازی کارمانیا که در بهار ۹۷ خودروی بی وای دی اس ۷ را پیش فروش کرد و میلیاردها تومان پول مردم را دریافت کرد، همچنان بعد از سه سال حتی نسبت به تولید این خودرو اقدام نکرده است.

شرکت خودروسازی کارمانیا که در بهار ۹۷ خودروی بی وای دی اس ۷ را پیش فروش کرد و میلیاردها تومان پول مردم را دریافت کرد، همچنان بعد از سه سال حتی به تولید این خودرو اقدام نکرده است.

 

*** شرکت خودروسازی کارمانیا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت خودروسازی کارمانیا در بهار سال ۱۳۹۷ با پیش فروش خودروی بی وای دی اس ۷ به متقاضیان وعده تحویل خودروی مذکور در آذر و دی ماه همان سال را داد.

اما زمانی که باید به تعهدات خود عمل می‌کرد و خودروهایی را که بابت آنها میلیاردها تومان از دست مردم پول نقد گرفته بود را تحویل می‌داد، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

این شرکت تولید خودرو بی وای دی اس ۷ را تازه از حدود ۷ ماه بعد یعنی از پایان تیرماه سال ۹۸ آغاز می‌کند و تمام تعهدات خود در قبال مشتریان را ظرف مدت سه ماه ایفا خواهد کرد.

 

*** باز هم وعده بی نتیجه

 

بعد از گذشت ۳ ماه از تیر ماه ۱۳۹۸ نیز نه خبری از تولید این خودرو بود و نه خبری از میلیاردها پول مردمی که به هزار امید پول نقد خود را به دست مدیران این شرکت خودروساز کاغذی داده بودند.
اینجا بود که دیگر متقاضیان کاسه صبرشان لبریز شد و دست به اعتراض برداشتند.

 

*** ادامه سریال دروغ کارمانیا

 

شرکت خودروسازی کارمانیا که با اعتراض‌های مالباختگان روبرو شد بار دیگر تلاش کرد با دادن وعده‌هایی، متقاضیان را مجبور به امضای الحاقیه‌ای کند که طی آن به شرکت یکسال دیگر فرصت داده می‌شد تا نسبت به انجام تعهدات خود در واگذاری خودروی مورد نظر اقدام کند.
مالباختگان نیز که بعد از حدود سه سال ارزش پولشان به یک سوم کاهش پیدا کرده بود طبق معمول چاره‌ای جز همراهی نداشتند.

 

*** سریال جدید کارمانیا

 

بعد از گذشت سه سال مالباختگان به جای تحویل خودروی بی وای دی اس ۷ همچنان وعده‌های توخالی تحویل می‌گیرند و مجبورند با همان عکس‌های رنگی خودروی مورد نظرشان دلخوش باشند.

 

نکته قابل توجه و جالب سریال اینجاست که بعد از سه سال وقتی متقاضیان با واحد فروش این شرکت تماس گرفتند، به آنها گفته شده، قرار است مجوز تولید خودرویی جدید برای جایگزینی خودرو بی وای دیs7 دریافت شود.

 

واقعا این نوع فروش خودرو در دنیا بی‌نظیر است، تازه بعد از سه سال به خریدار اعلام می‌شود، آن خودرویی را که بابتش سه سال پیش پول نقد واریز کردید و سه سال است که منتظر دریافتش هستید را فراموش کنید زیرا ما با میل خودمان می‌خواهیم تازه مجوز تولید خودرویی جدید را دریافت کنیم.

 

حالا اینکه چه زمانی مجوز این خودروی جدید اخذ شود و چقدر طول خواهد کشید که خط تولید این خودرو آماده شود و چقدر زمان می‌برد این خودروها تولید شود و چقدر زمان می‌برد به متقاضیان تحویل داده شود، بماند که با توجه به سابقه این شرکت، احتمالا فصل جدید سریال وعده‌های پوشالی کارمانیا آغاز خواهد شد.

 

*** دستگاه‌های مسئول و ناظر کجا هستند؟

 

اما سوال اینجاست، چطور می‌شود یک شرکت خودروسازی روی کاغذ خودرویی را پیش‌فروش می‌کند و میلیاردها تومان از پول مردم را براحتی دریافت کند و طی سه سال حتی یک عکس هم به خریداران تحویل نمی‌دهد؟

 

پس دستگاه‌های مسئول و نظارتی کجا هستند؟ چرا هیچکس با مدیران این شرکت که فقط با وعده‌های توخالی و دروغ میلیاردها تومان پول مردم را دریافت و به هیچ کدام از تعهداتشان عمل نکردند، کاری ندارد؟

 

تکلیف سرمایه مردم که طی این سه سال ارزش آن به یک سوم کاهش پیدا کرده است چه می‌شود؟ چرا هیچ تحقیق و تفحصی از سوی دستگاه‌های مسئول از این شرکت و مدیرانش انجام نمی‌شود؟

اگر فردا روزی، مدیران این شرکت متواری شدند، چه کسی پاسخگوی سرمایه از دست رفته مردم خواهد بود؟ آیا وقت آن نرسیده بعد از سه سال صدای هموطنانی که در تور کلاهبرداری این شرکت کاغذی گرفتار شدند، شنیده شود؟

 

*** تحریم بهانه شرکت خودروسازی کارمانیا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، زمانی که شرکت شرکت خودروسازی کارمانیا اقدام به پیش فروش خودروی بی وای دی اس ۷ نمود همواره تبلیغ گارانتی ۵ ساله این خودرو را می‌کرد که با توجه به به وضعیت تحویل این خودرو بعد از ۳ سال، شاید بتوان گفت منظور مدیران این شرکت تحویل خودرو ۵ سال بعد از تاریخی است که متعهد به تحویل آن بودند.

 

البته لازم به ذکر است که شنیده شده برخی از مدیران این شرکت، مشکلات را بر گردن تحریم‌های ظالمانه انداخته‌اند در صورتی که سایه تحریم‌ها همواره بر سر اقتصاد و مردم این کشور وجود داشته و اتفاق جدیدی نیست و اگر مدیران این شرکت با محاسبه نکردن موارد پیش پا افتاده‌ای مثل تحریم‌ها دست به چنین کاری زدند که خود عذر بدتر از گناه و حاکی از بی‌تدبیری مدیران این مجموعه است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید