کد خبر:175694
پ
آماری از سلطان‌های مسکن پردیس!
مدیرعامل عمران پردیس:

آماری از سلطان‌های مسکن پردیس

مدیرعامل عمران پردیس افزایش حدود ۲۵ میلیون تومانی قیمت واحدها که از ابتدای خرداد اعمال می‌شود را صرفاً شامل صاحبان ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ واحدی دانست که دنبال افزایش قیمت‌ها هستند. 

مدیرعامل عمران پردیس افزایش حدود ۲۵ میلیون تومانی قیمت واحدها که از ابتدای خرداد اعمال می‌شود را صرفاً شامل صاحبان ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ واحدی دانست که دنبال افزایش قیمت‌ها هستند. 

 

*** افزایش ۲۵ میلیون تومانی مسکن پردیس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت عمران شهر جدید پردیس در روزهای اخیر اعلام کرد نقل و انتقال واحد های مسکن مهر که از اول خرداد ماه ۱۳۹۹ انجام می‌شود شامل ۲۵ میلیون تومان افزایش قیمت خواهد بود. مدیرعامل عمران پردیس در این خصوص، گفت:
این هدف صرفاً در جهت مقابله با دلالان که مرتباً قیمت‌ها را بالا می‌برند انجام شده و شامل متقاضیان واقعی نخواهد بود.

روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ دلالان و سوداگران بازار مسکن پردیس به یکباره غافلگیر شدند؛ زیرا دولت تصمیم گرفت ۲۵ درصد یارانه‌ای را که تا الان به سفته‌بازان پرداخت می‌شده را از آنها دریافت کند و همچنین سود وام آنها را از ۴ درصد به ۱۸ درصد افزایش دهد.

این تصمیم چندان به مذاق سفته بازان و بورس بازان در بازار مسکن پردیس خوش نیامده؛ تا جایی که گفته می‌شود طی دو روز گذشته مراجعات بسیاری را به کارگزاری مسکن مهر پردیس داشته‌اند. تجربه نشان داده این افراد معمولاً هم خود را پشت سر متقاضیان واقعی پنهان می‌کنند؛ متقاضیانی که البته طبق گفته هدایت مدیرعامل عمران پردیس، عمدتاً از تصمیم اخیر خشنود هستند.

 

*** حمایت از مصرف‌کنندگان واقعی مسکن

 

سید مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران پردیس در توضیح مصوبه اخیر، گفت:
دولت تا کنون به طور متوسط ۱۰۰ میلیون تومان یارانه برای تکمیل هر واحد مسکونی در پردیس پرداخت می‌کرده و تمامی واحدها از وام ارزان قیمت ۴ درصد استفاده کرده‌اند.
با این حال تعداد قابل توجهی از مالکان که کارشان صرفا خرید و فروش است از سکونت خودداری می‌کنند.
بنابراین تصمیم گرفتیم از ابتدای خردادماه جاری ۲۵ درصد یارانه‌ای را که دولت به این گروه پرداخت می‌کند را از آنها دریافت کنیم. یارانه وام آنها را نیز برمی‌داریم و سود وام آنها به ۱۸ درصد می‌رسد.

وی در ادامه، افزود:
اولاً افزایش اخیر قیمت، هزینه نقل و انتقال نیست. دوماً شامل وکالت نامه‌هایی که قبل از ابتدای خرداد ۹۹ منعقد شده نخواهد بود.
یعنی متقاضیان اولیه و کسانی که قبل از از ابتدای خرداد اقدام به تنظیم وکالت‌نامه کرده بودند با همان رقم یک میلیون تومان می‌توانند خرید و فروش خود را انجام دهند.

 

*** خیزش بی سر و صدای قیمت مسکن در پردیس

 

این صحبت هدایت نشان می‌دهد دلالان کماکان از ۷۵ درصد یارانه بهره خواهند گرفت؛ در حالی که سودهای کلانی از التهابات بازار مسکن پردیس به جیب زده اند. قیمت واحدها در پردیس طی حدود ۲.۵ سال گذشته حدود ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

دلالان فقط از دی ماه گذشته تاکنون به طور چراغ خاموش قیمت ها را تا ۳۰ درصد افزایش داده اند؛ بنابر ادعای یکی از کارکنان شرکت عمران پردیس، برخی متقاضیان واقعی در تماس با مسئولان خواستار برداشته شدن تمامی کمک های یارانه ای به دلالان و نه فقط ۲۵ درصد شده اند.

 

*** سلطان های مسکن در پردیس

 

مدیرعامل عمران پردیس پیرامون واسطه‌گرانی که باعث افزایش قیمت‌های مسکن پردیس شده‌اند، تصریح کرد:
تعداد واحدهای در دست دلالان ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ واحد است. از سوی دیگر عنوان می‌شود بعضی افراد در پردیس ۱۰۰ و حتی ۲۰۰ واحد مسکونی دارند.
بنابراین تعداد افرادی که دائماً بر طبل گرانی مسکن پردیس می کوبند و احتمالاً پشت اعتراضات اخیر پنهان شده‌اند نباید زیاد باشد.

هدایت در ادامه، گفت:
سه گروه از تصمیم اخیر شرکت عمران ناراحت هستند. محتکران، دلالان و مغرضان. مغرضان کسانی هستند که بنابر ادعای هدایت از پیشرفت مسکن مهر در پردیس ناراحتند.

 

*** هزینه تولید مسکن در پردیس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل عمران پردیس در پایان ، اضافه کرد:
با توجه به توپوگرافی پردیس هزینه‌هایی که برای آماده سازی زمین انجام می شود، هزینه ساخت و ساز هر واحد مسکونی در پردیس ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان است.
در حالیکه بعضی واحدها در فاز ۱۱ به حدود ۵۰۰ میلیون تومان و در فاز ۸ به بیش از ۷۰۰ میلیون تومان رسیده است.
این نشان می دهد با وجود کاهش یارانه های دولتی به دلالان، به دلیل سود بالای خرید و فروش آپارتمان در پردیس، احتمالا بازار مسکن این شهر در قبضه سوداگران باقی خواهد ماند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید